Produkcja seryjna wyspecjalizowanych elementów rurociągów typu kołnierze stalowe wymaga zastosowania nowoczesnych maszyn do obróbki metalu sterowanych komputerowo, takich jak np. w firmie Student Steel. Dzięki nim każdy detal — bez względu na ilość wykonanych wyrobów jest zgodny z dokumentacją techniczną i projektem. Na czym polega wyjątkowość technologii CNC?

Procesy obróbki metali przy produkcji elementów rurociągów

Stal jest metalem powszechnie używanym do produkcji różnego rodzaju elementów instalacji użytkowych. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Student Steel — producenta kołnierzy stalowych:

W zależności od miejsca zastosowania stosuje się konkretne gatunki metalu. Dla przykładu do wytwarzania kołnierzy płaskich używa się stali S235, S355 i P265GH. Łatwość ich obróbki z zastosowaniem nowoczesnego parku maszynowego pozwala na wytworzenie wyrobów według ścisłych norm określających ich wymiary, sposób wykończenia.

Zgodnie z informacjami ze wspomnianego zakładu, użycie maszyn CNC do produkcji kołnierzy hydraulicznych pozwala opracować elementy o wysokiej odporności, wytrzymałości z odmienną dokładnością wymiarową.

Wykorzystanie obróbki CNC do produkcji kołnierzy stalowych

Dzięki idealnemu wykończeniu powierzchni obrabianego materiału, pod względem szczelności, firma Student Steel, wykonująca od 1998 roku kołnierze stalowe na zamówienie, zdobyła uznanie wielu firm. Rozbudowany park maszynowy umożliwia wytwarzanie elemenów o średnicy od 15 do 700 mm, w tym również o nietypowych parametrach.