W transporcie najchętniej używane są wytrzymałe europalety, bo mają wysoki standard jakości, a dopuszczenie ich do obiegu jest warunkowane ogólnym dobrym stanem technicznym i odpowiednim oznaczeniem. Gwarantuje to bezpieczne magazynowanie i przewożenie towaru oraz to, że konstrukcja z drewna posłuży wielokrotnie. Dostawą wysokiej jakość palet zajmuje się firma Palex.

Gdzie stosuje się europalety?

Paleta EUR, zwana europaletą jest najczęściej używaną jednostka ładunkową. Ma budowę ściśle określoną według zasad bezpieczeństwa europejskiego. Jej zadaniem jest ułatwienie sprawnych procesów logistycznych, a jej dobra jakość sprzyja wielokrotnemu użyciu. Europalety doskonale nadają się zarówno od transportu towaru nawet na dalekie dystanse, jak i przechowywaniu materiału na magazynie. Wymiar tej jednostki jest ustandaryzowany, w podstawowym wariancie występuje 800x1200x144. Ich stan jest oceniana według Karty Oceny Palet i wiele uszkodzeń dyskwalifikuje je z obrotu, m.in. poważne uszkodzenia, zagrzybienie oraz ogólny zły stan techniczny.

Dostawa i odbiór europalet

Popularność tych wysokiej jakości palet jest duża. Jednak zapotrzebowanie firmy na europalety jest zmienne. Bywa, że zamawia się ich jednorazowo więcej, ze względu na gorący okres dostawczy. Firma, która specjalizuje się w dostawe palet, rozumie te potrzeby klientów i dostarcza wskazane ilości europalet na raz. Posiada odpowiednie zaplecze techniczne do przechowywania i transportu, a w razie potrzeby do przewiezienia z jednego magazynu na drugi.

W razie zalegania na magazynie niepotrzebnych europalet, które są w dobrym stanie technicznym, najlepiej sprzedać je firmie zajmującej się masowym skupem.

– mówi pracownik firmy Palex. Europalety są używane nie tylko w logistyce, bo klienci kupują je również jako element konstrukcyjny. Tworzą się z nich podesty i siedziska, ramy łóżek, kompostowniki, kwietniki oraz ogrodzenia. Sprzyja temu dobrej jakości drewno, z którego produkowane są deski w europalecie.