Stal swoją popularność w przemyśle oraz budownictwie zawdzięcza przede wszystkim szerokim możliwościom obróbki. Materiał ten może być poddawany rozmaitym procesom, które mają na celu zmianę jego parametrów technicznych, a jeden z nich stanowi cynkowanie. Produkcją rur ocynkowanych od wielu lat zajmuje się firma Interstal. W artykule przybliżamy jej ofertę w tym zakresie.

Rury wysokiej jakości

Od ponad dwudziestu lat firma Interstal dostarcza na polski rynek różnorodne produkty wykonane ze stali, a także świadczy usługi w zakresie obróbki tego materiału. Specjalizuje się w blachach ocynkowanych, zatem wśród najważniejszych oferowanych przez nią produktów znajdują się rury ocynkowane. Tym, co wyróżnia krakowskiego producenta wśród konkurencji, jest poleganie na umiejętnościach oraz wiedzy wykwalifikowanych pracowników. Firmę tworzy zespół, który dzięki swojemu zaangażowaniu pozyskał grono licznych klientów. To wpływa pozytywnie na relację między Interstal a konsumentami, co jest dla przedsiębiorstwa priorytetem. Mając na uwadze zadowolenie kontrahentów, ale też będąc pewną co do jakości swoich produktów, firma nie tylko poddaje swoje wyroby ścisłej kontroli na każdym etapie produkcji, ale udziela też na nie gwarancji.

Rury ocynkowane dostępne są w wariantach okrągłym oraz kwadratowym, przy czym specjalność Interstal stanowią te powstałe z blachy o grubości w przedziale od 0,8 mm do 3,0 mm. Dzięki temu możliwa jest szybsza i tańsza realizacja również w przypadku wymagających klientów. Nanoszona powłoka cynku mieści się w zakresie od 100 g/m2 do 600 g/m2. Obecnie najpopularniejsza wartość to 275 g/m2. Nowoczesne centrum serwisowe pozwala ponadto firmie na wykonywanie usług z materiału powierzonego przez klienta.

Zastosowanie rur ocynkowanych

Rury stalowe stosuje się do rozmaitych celów w zależności od obróbki, jakiej są poddawane. Profile powlekane warstwą cynku sprawdzają się instalacjach wodnych. Należy jednak pamiętać, że nie wolno wykorzystywać ich w systemach ogrzewania, ponieważ cynk traci właściwości ochronne w temperaturze powyżej 60 st. Celsjusza. Oznacza to także, że nie należy ich spawać czy też łączyć na gorąco. Poszczególne komponenty instalacji wykorzystującej rury ocynkowane łączy się za pomocą specjalnych gwintów. Specjalista firmy Interstal z Krakowa wyjaśnia, dlaczego jakie korzyści niesie ze sobą proces cynkowania:

Pokrycie stali jedną lub dwoma warstwami cynku sprawia, że nie ulega ona korozji. To zatem niezbędny etap produkcji wyrobów, które podczas eksploatacji będą miały kontakt z wodą.

Wariant rur ocynkowanych ze szwem znajduje natomiast zastosowanie w większych inwestycjach ze względu na podwyższoną wytrzymałość. Na gruncie przemysłu sprawdzają się w transporcie gazów, mieszanin oraz rozmaitych cieczy.