Dojarki przewodowe świetnie sprawdzają się zarówno w średnich, jak i większych gospodarstwach rolnych o profilu produkcji mleka. Zastosowanie takich urządzeń pozwala na ograniczenie pracy człowieka w gospodarstwie, a jednocześnie zwiększenie wielkości stada. Dzięki wydajnej pomie próżniowej (ssaniu) oraz mechanizmowi ściskania wymiona krowy, mleko jest odprowadzane za pomocą specjalnych rurek ze stali spożywczej w bardzo efektywny sposób.

Wydajność produkcji mleka dzięki przewodowym dojarkom udojowym

Współczesne gospodarstwa rolne wyglądają zupełnie inaczej aniżeli miało to miejsce w czasach PRL-u. Można zauważyć wzrastającą specjalizację, która polega na obraniu profilu gospodarstwa czyli produkcji roślinnej lub zwierzęcej. Aby stworzyć jak najbardziej wydajną i dochodową hodowle krów mlecznych, trzeba powiększać stado i montować systemy udojowe, których jednym z ważniejszych elementów są przewodowe dojarki udojowe, które mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb danej hodowli. Dzięki stosowaniu różnych rozbudowanych aparatów udojowych istnieje możliwość zwiększenia liczebności stada i zminimalizowanie pracy człowieka. Dojarka przewodowa została stworzona tak, aby pracowała bardzo podobnie i porównywanie do pracy rąk ludzkich podczas udoju. Podczas pracy urządzenia występują naprzemienne procesy ssania i ściskania, które sprawiają, że mleko jest odprowadzane z wymion krów bardzo szybko i efektywnie.

Budowa i zalety dojarki przewodowej

Każda dojarka przewodowa doskonale sprawdzi się w przypadku chowu krów w oborach uwięziowych. Urządzenie to jest wyposażone w dwa rodzaj rurociągów – podciśnieniowe i mleczne, wykonane ze stali spożywczej kwasoodpornej o średnicy 52 mm. Taka średnica pozwala na efektywny proces dojenia i utrzymanie dojarki w wysokim standardzie czystości. Pozwala to na połącznie dojarki z aparatem myjącym, który zapewnia najwyższą jakość mleka i zminimalizowanie ilości bakterii. Profesjonalna pompa mleczna przy wykorzystaniu sporego ciśnienia powoduje przepływ surowca przez specjalny filtr, a na koniec trafia do schładzalnika. Niezwykle ważny jest bezpieczny i szybki transport mleka, który nie wpłynie na pogorszenie jakości otrzymanego surowca.

Nowoczesne dojarki przewodowe oferowane przez firmę Agro-System Dariusz Chmielewski posiadają profilowane i wyważone kubki udojowe, które są w stanie dopasować się do każdego rodzaju wymienia. Są one stworzone z elastycznego tworzywa sztucznego o właściwościach antybakteryjnych. Dojarki przewodowe cieszą się dużą popularnością ze względu na możliwość połączenia ich z różnymi zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, jak  np. z pulsator mechaniczny, miernik ilości udojonego mleka czy ściągacze. Ogromnym atutem dojarek przewodowych jest ich szybka i bezproblemowa obsługa, podczas której można jednym ruchem ręki połączyć wszystkie przyłącza aparatu udojowego z rurociągiem mlecznym, podciśnieniowym i zasilaniem elektrycznym.

Ponadto, system udojowy oferowany przez doświadczoną firmę Agro-System Dariusz Chmielewski z miejscowości Kołaki Kościelne (województwo podlaskie) w połączeniu z takiego rodzaju dojarkami może być dodatkowo zaopatrzony w specjalne aparaty pomiarowe, które rejestrują ilość litrów podczas jednego udoju oraz posiadają sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, informujące o zakończeniu dojenia. Dzięki szerokiemu asortymentowi różnorodnych urządzeń udojowych można dopasować instalację przewodową do rolnika i wielkości stada. Na koniec warto wspomnieć, że oferta firmy Agro-System jest niezwykle rozbudowana i znajdują się w nim również inny sprzęt z zakresu doju, schładzarki mleka oraz systemy oraz produkty żywienia bydła.