Produkty drewniane, które trafiają do naszych domów, na początku potrzebują odpowiedniej obróbki i przygotowania do dalszych działań. Krajowy Obrót Drewnem zajmuje się produkcją i sprzedażą, a dzięki tej firmie kolejne zakłady są w stanie uzyskać materiał, z którego później tworzą na przykład meble. Jak ważna jest obróbka drewna i jakie gatunki mogą zostać poddane ścięciu?

Etapy działalności firmy, która poddaje drewno obróbce

Zanim ostateczny produkt drewniany, na przykład biurko trafi w ręce klienta ze sklepu meblowego, materiał ten musi przejść bardzo długą drogę. Na samym początku oczywiście dochodzi do wycięcia danych gatunków roślin, a następnie poddaje się je konkretnym obróbkom. W zależności od zamówienia i przyszłego przeznaczenia drewna Krajowy Obrót Drewnem dostosowuje wszelkie prace przygotowujące materiał dokładnie do danej funkcji, jaką ma w przyszłości spełniać.

W ofercie firmy można znaleźć między innymi drewno przeznaczone do budowania oraz dla tartaków. Do wyboru są rośliny zarówno liściaste, jak i iglaste. Sprzedaż drewna i usługi leśne przeprowadzane są na wysokim poziomie, zachowując wszelkie standardy i zasady bezpieczeństwa przy pracach.

Sprzedajemy drewno niezależnie od miejsca zamieszkania klienta. Oferujemy bowiem transport zamówieniowego towaru na miejsce docelowe

– mówi specjalista.

Jak ważna jest obróbka drewna?

Mogłoby się wydawać, że każde drewno jest takie samo i wymaga wstępnej, łatwej obróbki przed docelowym jego przeznaczeniem. Nic bardziej mylnego, każdy rodzaj rośliny potrzebuje indywidualnego podejścia i wiedzy fachowców, którzy takim opracowaniem się zajmują. W zależności od tego, czy materiał ma być źródłem mebli, czy zostać przeznaczony na opał, jego sporządzenie wygląda inaczej i może również trwać różny czas.

Każdy stolarz czy pracownik tartaku jest w stanie ocenić, czy obróbka została poprawnie przeprowadzona, czy nie. Krajowy Obrót Drewna zajmuje się produkcją od ponad dekady, co przekłada się na duże doświadczenie.