Jesteś właścicielem prywatnego lasu i planujesz prace pielęgnacyjne? Jako inwestor musisz przygotować teren pod budowę nowego domu? Szukasz sprawdzonego specjalisty? Skorzystaj z oferty firmy Grzegorza Florka Usługi Leśne, która świadczy usługi w zakresie oczyszczania działek, koszenia nieużytków oraz wycinki drzew metodą alpinistyczną, tradycyjną oraz przy użyciu podnośnika koszowego.

Wycinka drzew z użyciem podnośnika koszowego

W lasach często praktykowana jest tradycyjna metoda wycinki drzew, która polega na ścinaniu ich u podstaw oraz późniejszym obalaniu. W niektórych przypadkach jednak konieczne jest zastosowanie podnośnika koszowego. Jak tłumaczy pracownik firmy Grzegorza Florka Usługi Leśne z siedzibą w Warszawie:

metoda ta nie tylko pozwala na znaczne skrócenie czasu pracy, ale także gwarantuje bezpieczną wycinkę wysokich drzew bez ryzyka uszkodzenia mienia, budynków oraz instalacji energetycznych.

Ponadto umożliwia przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych, usuwanie spróchniałych i chorych gałęzi oraz korygowanie kształtu korony. Wykwalifikowani specjaliści zobowiązani są przy tym do przestrzegania restrykcyjnych procedur i norm bezpieczeństwa. Jednocześnie roboty nie mogą być przeprowadzane na terenach podmokłych, które uniemożliwiają stabilne ustawienie podnośnika.  

Na czym polega alpinistyczna wycinka drzew?

W przypadku przeprowadzania prac w trudno dostępnych miejscach takich jak parki czy cmentarze, specjaliści korzystają z alpinistycznej metody wycinki drzew przy użyciu sprzętu wspinaczkowego. Zapewnia ona nie tylko wyjątkową precyzję, ale także pozwala dotrzeć tam, gdzie niemożliwe jest wykorzystanie podnośnika koszowego.

Dzięki zastosowaniu systemu dedykowanych linek i uprzęży fachowcy mogą przedostać się do wnętrza korony i precyzyjnie usunąć wybrane gałęzie. Prawidłowo przycięte rośliny zachowują przy tym swoje walory estetyczne. Ścięcie całego drzewa przy pomocy tej metody realizowane jest natomiast sekcjami. Najpierw usuwane są konary, następnie zaś pnie.