W leczeniu weterynaryjnym zwierząt towarzyszących niezwykle ważną rolę odgrywa diagnostyka, dzięki której jest możliwe szybsze wykrycie schorzeń, a co za tym idzie postawienie precyzyjnej diagnozy i wdrożenie odpowiedniej terapii. W poniższym artykule dowiedzą się Państwo więcej na temat wskazań i korzyści dotyczących badań laboratoryjnych zwierząt dostępnych w ofercie przychodni Labrador.

Zalety oraz wskazania do badań laboratoryjnych zwierząt

Tak jak wspomnieliśmy już o tym, badania laboratoryjne zwierząt towarzyszących pozwalają na podjęcie szybkiego i skutecznego leczenia. Nie jest to jednak jedyna korzyść związana z diagnostyką weterynaryjną. Tego rodzaju badania pozwalają bowiem także na efektywne monitorowanie efektów wdrożonej terapii oraz dokładne określenie przyczyny danego schorzenia.

Dzięki diagnostyce laboratoryjnej zwierząt istnieje możliwość wykrycia wielu, groźnych dolegliwości takich jak stany zapalne, nowotwory, krwotoki, choroby pasożytnicze oraz schorzenia organów wewnętrznych. Personel przychodni weterynaryjnej Labrador z Łodzi, działającej już o 2003 roku, składa się z doświadczonych specjalistów, którzy ukończyli wydział weterynarii na Akademii Rolniczej w Lublinie. Osoby te pracują na zaawanasowanym sprzęcie laboratoryjnym, co umożliwia im wykonanie większości badań na miejscu.

Zakres badań laboratoryjnych zwierząt w ofercie przychodni Labrador

W ofercie przychodni Labrador znajdą Państwo m.in. badania biochemiczne i morfologiczne krwi pozwalające na wykrycie stanów zapalnych oraz wielu chorób układowych zwierzęcia. Dzięki tego rodzaju diagnostyce laboratoryjnej można także sprawdzić stan narządów wewnętrznych czworonoga.

Badania te są szczególnie istotne, gdyż pozwalają wykryć groźne schorzenia, które często przebiegają bezobjawowo w początkowym stadium. Ponadto, placówka Labrador wykonuje również badania moczu (wykrywające m.in. choroby układu moczowego oraz cukrzycę), a także badania serologiczne, genetyczne oraz histopatologiczne ( pozwalające na dokładne określenie zmian nowotworowych).