Ślub i wesele to dla wielu najważniejsze wydarzenia w życiu. Wiążą się z bardzo dużą dawką emocji oraz szczęścia. Dzień samego wesela zawsze powinien być magiczny. Żeby tak naprawdę było, konieczne jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie sali weselnej oraz dopełnienie wszystkich formalności na długo przed dniem wydarzenia. O czym jeszcze należy pamiętać przy organizacji wesela?

Wieloetapowa organizacja wesela

Ślub i wesele to bardzo duże wydarzenia. Nawet kiedy zdecydujemy się na uroczystość w kameralnym stylu, to i tak będziemy musieli „zadbać” o co najmniej kilkanaście osób. Jeszcze większym wyzwaniem są duże wesela, w których biorą udział nawet setki osób. Organizację wesela najlepiej rozłożyć na dłuższy okres – dzięki temu będzie to mniej stresujące, co pozwoli na cieszenie się z niego w większym stopniu. Organizacja w trybie przyspieszonym jest możliwa, jednak wtedy nie zawsze uda się wykorzystać pełen potencjał sali weselnej oraz usług oferowanych przez miejsce, w którym je organizujemy.

Liczba gości – od czego zacząć przygotowania do wesela?

Pierwszym krokiem do organizacji wesela jest ustalenie liczby gości. Bardzo istotne jest również to, czy ich przybycie będzie się wiązać z koniecznością zapewnienia im noclegu, czy też nie. O ile przy organizacji kameralnych wesel skompletowanie listy nie jest aż takie trudne – zapraszamy tylko osoby najbliższe sercu, tak przy dużych wydarzeniach konieczne jest pamiętanie o wielu członkach rodziny, z którymi od dłuższego czasu nie miało się kontaktu – w końcu, jak wszyscy, to wszyscy.

Wybór sali weselnej

Kolejnym bardzo istotnym zadaniem jest wybór sali weselnej. Sala weselna musi być w pierwszej kolejności dostosowana i gotowa pomieścić zaproszoną przez nas liczbę gości. Kiedy wiemy, że bardzo duża część gości będzie potrzebowała noclegu, można zorganizować imprezę w miejscu umożliwiającym nocleg. Jednym z najlepszych miejsc do zorganizowania wesela jest Dwór Biesiadny Rojewie. Organizatorzy mogą wybrać jedną z czterech sali dostosowanych do imprez z różną ilości gości. Wyposażone są one w doskonałe oświetlenie oraz nagłośnienie. Dodatkowo bardzo pomocny personel z chęcią podejmuje się urzeczywistnienia pomysłów zaproponowanych przez organizatorów.

Wybór muzyki

Jak wesele to i muzyka. Jest to jeden z elementów decydujących o tym, jak będą bawić się goście na naszym weselu. Podstawowym wyborem jest zdecydowanie się, kto będzie odpowiadał za muzykę podczas wesela – DJ czy zespół? Każda z opcji jest dobra – istotny jest jedynie profesjonalizm. Po zdecydowaniu się na jedną z możliwości konieczne jest omówienie z frontmanem zespołu lub DJ’em, w jaki sposób powinna przebiegać cała impreza.