Twój pupil nie ma apetytu, dziwnie się zachowuje, albo po prostu chcesz utrzymać jego zdrową profilaktykę? Warto skorzystać z pomocy weterynarza z Przychodni Weterynaryjnej Amicus lek. wet. Mirosław Dragun! Przeprowadzi on diagnostykę, wykona zabiegi i pomoże dobrać odpowiednie leki lub dietę. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładniej jego ofercie, a także temu, jakim zwierzętom może pomóc. Zapraszamy do czytania!

Diagnostyka weterynaryjna

Pierwszym etapem, który wykonuje weterynarz, żeby dowiedzieć się, co jest naszemu zwierzęciu, jest właśnie diagnostyka. Obejmuje to między innymi wykonanie badań laboratoryjnych, czyli badań kału, moczu oraz krwi. Badania takie potrafią lekarzowi weterynarii z Przychodni Weterynaryjnej Amicus lek. wet. Mirosław Dragun bardzo dużo powiedzieć na temat stanu zdrowia naszego pupila. Wyniki morfologii pozwalają na przykład określić stopień nawodnienia organizmu, czy też ilość białych krwinek, co może wskazać czy w organizmie jest stan zapalny. Badania kału pozwala natomiast na sprawdzenie go na obecność pasożytów, a badanie moczu może pomóc w określeniu skuteczności leczenia różnych schorzeń układu moczowego lub w diagnostyce chorób kłębuszków nerkowych. Weterynarz może także przeprowadzić zdjęcia diagnostyczne rentgenem lub ultrasonografię. Pozwala to na bezinwazyjne sprawdzenie na przykład stanu kości lub narządów wewnętrznych.

Profilaktyka dla zdrowia Twojego pupila

Nieważne, czy jesteśmy właścicielem psa, kota lub innego małego ssaka — warto regularnie badać go i odwiedzać weterynarza w Przychodni Weterynaryjnej Amicus lek. wet. Mirosław Dragun. Może to pomóc we wczesnym wykryciu nieprawidłowości wskazujących na obecność choroby. Pozwala to lekarzowi weterynarii na zalecenie leczenia, które jest dużo skuteczniejsze, niż gdyby choroba wykryta była w późnym stadium. Koszty leczenia w późniejszych stadiach choroby także rosną, a czasami leczenie może okazać się już po prostu niemożliwe. Warto więc przeprowadzać badania profilaktyczne regularnie — koszt nie jest zbyt wygórowany, a może zwrócić się i nam i naszemu pupilowi w przyszłości. I tak na przykład oprócz szczepionek i odrobaczania zaleca się także wykonywanie badań krwi co roku. Są one niedrogie i nieinwazyjne, a mogą weterynarzowi bardzo dużo powiedzieć o stanie zdrowia zwierzęcia.