Leżące w północnej Europie Dania, Szwecja i Norwegia tworzą region nazywany Skandynawią. To właśnie tam każdego roku udają się tysiące turystów, którzy zachwycać mogą się niepowtarzalnymi widokami i nie tylko. Kraje skandynawskie oferują bardzo dużo – począwszy od zabytkowych obiektów, kończąc na niespotykanej naturze. Co dokładnie proponują organizatorzy wycieczek do Skandynawii?

Charakterystyczne fiordy

Głębokie zatoki ze specyficznymi, stromymi brzegami to inaczej fiordy. Stanowią one jedną z głównych atrakcji w Norwegii i to właśnie nierzadko z uwzględnieniem fiordów organizowane są poszczególne wycieczki do Skandynawii. Chętnie odwiedzaną miejscowością jest Bergen, gdzie znajduje się chociażby wzgórze Fløyen. Stanowi ono obecnie bardzo popularny punkt widokowy, który daje możliwość zachwycania się pięknymi, naturalnymi walorami skandynawskiego kraju. Warto również odwiedzić stolicę Norwegii, czyli Oslo.

W największym mieście tego państwa czekają na turystów liczne atrakcje. Jedną z nich jest Pałac Królewski, a na głównej ulicy charakterystyczne są także budynki parlamentu nazywane Storting. Decydując się na wycieczkę do Skandynawii, warto zatem przemyśleć wybór Norwegii jako miejsca docelowego. Tego typu wycieczki oferuje Biuro Turystyki Skandynawskiej Fregata, które dla swoich klientów przygotowało też możliwość odwiedzenia Szwecji oraz Danii. Czym mogą zaskoczyć turystów właśnie te kraje skandynawskie?

Malownicza Dania i Szwecja

Przeprawa morska do Danii to pierwsza z atrakcji czekających na klientów dobrego biura podróży zajmującego się organizacją wycieczek do Skandynawii. Po dotarciu do portu turyści mogą zdecydować się na przejazd wyspami duńskimi do stolicy kraju – Kopenhagi. Miejsce to oferuje bardzo dużo interesujących punktów, które z pewnością zostaną uwzględnione na profesjonalnie zorganizowanej wyprawie. Fontanna Gefion, pomnik Andersena, miejski ratusz czy spacer ulicą Stroger, czyli po najdłuższym deptaku znajdującym się w Europie Północnej to tylko niektóre z atrakcji czekających na turystów wybierających się do Danii.

Sporym zainteresowaniem cieszy się ostatni z krajów skandynawskich, czyli Szwecja. Również i to państwo skrywa wiele ciekawych miejsc, których odwiedzenie zapewnia nie tylko możliwość podziwiania pięknych widoków, ale i niezapomniane przeżycia. Jednym z bardzo charakterystycznych miast znajdujących się w Szwecji jest Malmö. Pomnik Karola X Gustawa czy Rynek Główny Stortorget to tylko niektóre z atrakcji, jakie pokaże uczestnikom wycieczki profesjonalny przewodnik w Szwecji. Warto też odwiedzić Landskronę, w której znajduje się cytadela z XVI wieku, uważana za jedną z najlepiej zachowanych obecnie twierdz w tym regionie kontynentu. Piękne widoki, wiele interesujących miejsc, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy i wspaniałe przeżycia – to wszystko, a nawet więcej, oferuje turystom Skandynawia, do której warto wybrać się w ramach organizowanej przez biuro podróży wycieczki.