Czym się kierować przy wyborze klimatyzatora do domu?

Materiał partnera
2019-10-17

Lata stają się coraz bardziej upalne, warto pomyśleć o montażu klimatyzacji w celu odetchnięcia w domu po gorącym dniu. Klimatyzacja w mieszkaniu lub domu, służy nie tylko obniżeniu temperatury, ale także umożliwia jej podgrzewanie, oraz wentylowanie.  Jakie rodzaje klimatyzatorów wyróżniamy i na jakich z nich się zdecydować? Jakimi kryteriami się kierować?

Pomieszczenie, a rodzaj klimatyzatora

Żeby zdecydować się na odpowiedni wybór klimatyzatora trzeba odpowiedzieć sobie na szereg istotnych pytań – czy bardziej zależy nam na ochładzaniu czy ogrzewaniu? Do jakiego rodzaju pomieszczenia szukamy klimatyzacji? Pomieszczenie ma duże znaczenie w doborze klimatyzatora. To istotne, czy potrzebujemy go do salonu, sypialni, czy biura, gdyż do każdego z wymienionych pasuje inny rodzaj klimatyzatora. Klimatyzatory domowe powinny przede wszystkim pracować bardzo cicho. Jeśli chodzi o klimatyzatory biurowe, dobierane są one do wielkości powierzchni biurowej, oraz jego kształtów. W zależności od tego, jaką powierzchnią dysponujemy, dobieramy klimatyzator, aby swobodnie zmieścił się nam pod sufitem lub na ścianie.  Jeżeli, nasze biuro zajmuje duży obszar, warto pomyśleć o klimatyzacji systemowej, która umożliwia podpięcie się do jednego klimatyzatora zewnętrznego, wielu mniejszych. Jeszcze inny rodzaj klimatyzacji należy zamontować w sklepie, gdzie muszą być niskie koszty jej eksploatacji i dobry wpływ na środowisko. Jeżeli nie wiemy, jaki rodzaj klimatyzatora wybrać do konkretnego obiektu (banki, restauracje, hotele, szpital, sklepy) pracownicy specjalistycznych sklepów z klimatyzacją RAF-KLIM Mirosław Zwaduch, pomogą nam dokonać odpowiedniego wyboru.

Rodzaje klimatyzatorów

Wyróżniamy kilka różnych rodzajów klimatyzatorów. Bardzo popularne są klimatyzatory przenośne, których ogromną zaletą jest ich możliwość przenoszenia z miejsca na miejsce, jednak ich minusem jest duży hałas, czego nie ma przy klimatyzatorze ściennym. To najczęściej wybierane klimatyzatory, ze względu na ich cichą pracę, estetyczny wygląd i przystępną cenę. Bardzo dużą ich zaletą są niskie koszty eksploatacji. Ciekawym rozwiązaniem są klimatyzatory typu split (składające się z dwóch części: zewnętrznej i wewnętrznej), do których zaliczamy klimatyzatory kasetonowe. Ich dużą zaletą jest fakt, że są bardzo mało widoczne. Spełniają funkcje chłodzące, wentylacyjne oraz grzeją mieszkanie. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest klimatyzacja kanałowa, która umożliwia dostarczenie czystego powietrza do kilku pomieszczeń jednocześnie, jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Niezależnie od rodzaju klimatyzatora, o wszystkie trzeba odpowiednio dbać i je regularnie serwisować.

Opracowanie artykułu:

RAF-KLIM Mirosław Zwaduch

ul. Ozimska 66/42, 45-368 Opole opolskie
e-mail
www
telefon