czas czytania: 3 min materiał partnera

Inteligentny dom

Inteligentny dom

Coraz większą popularność w Polsce i na świecie zdobywa koncepcja inteligentnego domu. Mocno związana z internetem rzeczy, zdobywa coraz więcej fanów. Nie powinno to nikogo dziwić. Jest to duże udogodnienie dla człowieka, generujące oszczędności energii, a także czasu. Cała ideologia inteligentnego domu jest dość rewolucyjna i niedługo będzie najprawdopodobniej to stały element każdego domu, czy mieszkania.

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom jest to budynek, w którym zostały wprowadzone nowe rozwiązania technologiczno- informatyczne, w celu zwiększenia komfortu życia oraz zmniejszenia zużycia energii. Rozwiązanie to jest bez wątpienia wygodne i ekologiczne. Czym jest inteligentny dom dokładnie? Jest to budynek, który posiada zintegrowane instalacje, sterujące różnymi urządzeniami w domu. Uproszczając- mieszkaniec takiego domu może zdalnie sterować różnymi urządzeniami, na przykład ze smartfonu. Często dochodzi do tego automatyczna kontrola, dzięki której człowiek nie musi ingerować w pracę urządzeń, aby odpowiednio spełniały swoje zadanie. W Polsce tego typu rozwiązania wprowadza firma Delta DorePolska. Jest to polski oddział francuskiej firmy, posiadającej trzy fabryki na terenie samej Francji. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach, głównie dedykowanych branży HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning- ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja). Firma została założona w latach 70 i z początku zajmowała się produkcją termostatów. Systemy, które obecnie oferuje, są niezawodne, łatwe w obsłudze, ale przede wszystkim są energooszczędne. Powyższa firma posiada w swojej ofercie produkty najwyższej jakości, czego dowodem jest pięcioletnia gwarancja, jaką udziela na swoje urządzenia.

Jak to dokładnie działa?

Dzięki rozwiązaniom powyższej firmy użytkownik może zdalnie sterować światłem, furtkami, bramami, roletami, żaluzjami, a także ogrzewaniem. Może zlecać zadania nawet w momencie, gdy sam znajduje się poza domem. Rozwiązania, które oferuje powyższe przedsiębiorstwo są bez wątpienia wielkim ułatwieniem, a przede wszystkim udogodnieniem dla mieszkańców takiego domu. Użytkownik takiego systemu może na przykład włączyć ogrzewanie w domu, jeszcze będąc w podróży. Może także zaprogramować cały dom w taki sposób, aby dostosowywał się do jego rytmu dnia. Odpowiednio programując miejsce zamieszkania, będzie ono w pełni kompatybilne, a użytkownik nie będzie musiał ingerować w działanie systemu, aby spełniał jego oczekiwania. Inaczej mówiąc, przechodząc pomiędzy pomieszczeniami, przemieszczać się wraz z nami może muzyka, lub światło, a planując pobudkę rano, o odpowiedniej godzinie zaczną powoli się samoczynnie podnosić.