Tunele foliowe są bardzo często wykorzystywane w rolnictwie i ogrodnictwie. Jak deklaruje ich producent firma Henlux, mogą mieć różne rozmiary i kształty. Ich budowa zależy w dużej mierze od potrzeb i preferencji klientów. Istnieje wiele rodzajów tuneli foliowych, różnią się budową, mobilnością i rozmiarami. Najczęściej spotykane są tunele foliowe i hale namiotowe. Jednak do czego można je wykorzystać?
Jak wykonane są tunele foliowe?
Podstawą każdego foliowego tunelu lub hali namiotowej jest stalowa konstrukcja, do której montowana jest folia. Dzięki stabilnej konstrukcji mogą stać praktycznie w każdym miejscu. Tunele foliowe są często spotykane na farmach warzyw i owoców, gdzie pełnią rolę swoistego rodzaju szklarni. Zbudowane są z różnego rodzaju rurek i połączeń, które są zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi, najczęściej poprzez ocynkowanie. Folia, która pokrywa dach i ściany tunelu foliowego jest półprzepuszczalna dla lepszej cyrkulacji powietrza. O tym, jak wygląda produkcja, opowiada pracownik firmy Henlux, produkującej tunele foliowe:
Konstrukcja tunelu może być Indywidualnie zaprojektowana, zgodnie z wymaganiami klienta. Nasi eksperci wykonują innowacyjne projekty, z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów, które sprawiają, że wymagania klienta są spełnione. W firmie pracujemy na naszych oryginalnych i opatentowanych rozwiązaniach, dlatego jesteśmy w stanie realizować rosnące potrzeby w branży rolniczej i ogrodniczej.
Jakość tunelu foliowego zależy przede wszystkim od jakości wykorzystanych do budowy materiałów. W firmie Henlux wykorzystywane są tylko komponenty najwyższej jakości, które gwarantują zadowolenie klientów.
Gdzie wykorzystuje się tunele foliowe?
Najczęściej z tuneli foliowych korzysta branża ogrodnicza i rolnicza. Tunele foliowe całoroczne są wykorzystywane do uprawy warzyw i owoców przez cały rok. Ich budowa jest specjalnie zaprojektowana, aby można było z nich korzystać niezależnie od pory roku. Tunele całoroczne są najczęściej ogrzewane i wyposażone w oświetlenie, co umożliwia roślinom wzrost i rozwój. Tunele foliowe pompowane są bardzo łatwe w montażu i demontażu. Dlatego stosuje się je w przypadku upraw typowo sezonowych. Tunele foliowe mogą mieć wysokość kilku metrów i taką samą szerokość. Nad bezpieczeństwem ich konstrukcji czuwają specjaliści z firmy produkującej tunele foliowe Henlux. W rolnictwie takie foliowe tunele są wykorzystywane do przechowywania sprzętu lub np. kostek siana, podczas deszczowego lata.
Ze względu na swoją uniwersalność tunele foliowe mogą być wykorzystywane praktycznie w każdej branży. Wystarczy tylko zgłosić się do producenta, omówić projekt, a potem odebrać gotowy tunel foliowy.