Jak wybrać idealne miejsce na urlop w górach?

Materiał partnera
2019-09-27

Wszelkie ferie, wakacje, długie weekendy sprzyjają wyjazdom i oderwaniu się od codziennej, zabieganej rzeczywistości. Zmiana otoczenia to idealny pomysł na relaks oraz odpoczynek. Opcji istnieje wiele, jednak góry tętnią życiem i przyciągają turystów  atrakcjami niezależnie od pory roku i pogody. Zimą możemy cieszyć się bielą śniegu i szusowaniem na stoku, z kolei latem lub wiosną pieszymi wędrówkami na łonie natury.

Atrakcje bez liku

Wybierając odpowiedni cel naszych górskich wojaży, warto zwrócić uwagę na to, co dana okolica oferuje. Niekoniecznie sama miejscowość, do której się udamy, ale także pobliskie miasta oraz miasteczka w regionie. Historyczne budowle, zabytki oraz architektura, pijalnie źródlanych wód, miejscowe ośrodki kulturalne, dzięki którym poznamy okoliczne tradycje oraz zwyczaje – możliwości jest naprawdę wiele. Góry to nie tylko piesze wycieczki, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie, aby po prostu ciekawie spędzić czas w pięknej okolicy. Osobom preferującym aktywny wypoczynek, do gustu przypadną nieszablonowe atrakcje, takie jak na przykład spływy kajakowej, ekstremalne spływy pontonem, przejażdżki konne.

Różnorodne atrakcje proponują także schroniska górskie lub pensjonaty, w których zdecydujemy się zakwaterować. Z reguły można korzystać ze świetlicy, w której znajduje się na przykład stół do ping-ponga, a dla dzieci przygotowane są place zabaw. Wiele opcji spędzania wolnego czasu oferuje Sykowny Dworek zlokalizowany w Kościelisku.

Piękne widoki wokół

Dłuższy pobyt w górach wiąże się z koniecznością noclegu. Wybór odpowiedniego miejsca będzie zależał tylko i wyłącznie od naszych wymagań co do poziomu komfortu oraz prywatności, jaką chcemy zachować. Najtańszym rozwiązaniem z pewnością okaże się pole namiotowe lub campingowe. To rozwiązanie dobre dla osób ceniących sobie ponad wszystko bliski kontakt z naturą. Dla nieco bardziej wymagających urlopowiczów ciekawym doświadczeniem może być wynajęcie domku. Pozwala to w pełni poczuć górską atmosferę, a przy okazji daje pełną niezależność. Odpowiedzią na najwyższe potrzeby w zakresie wygody są wszelkie luksusowe apartamenty w pensjonatach. Kompleksowe wyposażenie pokoi, a także często zapewnione w zakresie zakwaterowania posiłki z pewnością zadowolą najbardziej wymagających odwiedzających.

Niezależnie od tego, jaką opcję noclegu wybierzemy, warto wziąć pod uwagę okolicę, w jakiej dany ośrodek wypoczynkowy się znajduje. Widok górskich pasm z rana, które zapierają dech w piersiach to dodatkowa atrakcja, która urozmaici dzień, a po powrocie do domu przywoła miłe skojarzenia. Poza tym przecież ze względu na górski krajobraz głównie udajemy się, by wypocząć na południe Polski.

Opracowanie artykułu:

Sykowny Dworek

ul. Rysulówka 18A, 34-511 Kościelisko małopolskie
e-mail
www
telefon