Profesjonalna pomoc rzeczoznawcy majątkowego jest w wielu sytuacjach niezastąpiona.  Kancelarie rzeczoznawców majątkowych, takie jak Taksator świadczą dla klientów szeroki zakres usług – od sporządzania dokumentów, poprzez wykonywanie skomplikowanych analiz i obliczeń. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego i dlaczego możesz zaufać specjalistom z firmy Taksator.

Usługi rzeczoznawców majątkowych

Rzeczoznawcy majątkowi mogą specjalizować się w różnych usługach. Jedną z najczęściej wybieranych przez klientów jest wycena nieruchomości – domów, mieszkań, gruntów, ponieważ jest to krok niezbędny do transakcji kupna-sprzedaży. Kancelarie rzeczoznawców majątkowych, takie jak Taksator oferują klientom również wyceny przedsiębiorstw oraz przeprowadzanie analiz finansowych i kosztorysowanie.

Pomoc takich specjalistów jest niezbędna przy wielu transakcjach majątkowych, a także w sprawach sądowych i  skarbowo-podatkowych.

Z jakim rzeczoznawcą warto nawiązać współpracę?

Wybierając rzeczoznawcę majątkowego, który pomoże Ci w wycenie, powinieneś kierować się przede wszystkim jego wiarygodnością. Warto zrobić najpierw wywiad środowiskowy, sprawdzić opinię o danej kancelarii lub konkretnym specjaliście, by mieć pewność, ze wybrana osoba jest godna zaufania. Często pomocne okazują się opinie znajomych lub rodziny, którzy korzystali już z takich usług lub rekomendacje innych klientów.

Ważne są także uprawnienia, które posiada wybrany przez Ciebie rzeczoznawca majątkowy. Znajdziesz je zarówno na legitymacji, która posiada każda osoba mająca prawo do pracy w tym zawodzie, jak i w rejestrze prowadzonym przez ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Jedynie osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia może sporządzać dokumenty, które są niepodważalne i mogą stanowić dowód w różnego typu sprawach.

W Kancelarii rzeczoznawców majątkowych Taksator pracują specjaliści posiadający uprawnienia do profesjonalnej wyceny:

Przedmiotem wycen są:

  • nieruchomości gruntowe,
  • nieruchomości gruntowe zabudowane,
  • nieruchomości lokalowe,
  • nieruchomości rolne,
  • maszyny i urządzenia,
  • przedsiębiorstwa.

Takie wyceny wykorzystuje się w wielu sytuacjach, przede wszystkim do zawarcia transakcji kupna-sprzedaży, do wykonania sprawozdań finansowych, w celach zabezpieczenia wierzytelności banków. Pamiętaj, by zawsze spisać umowę z rzeczoznawcą, w której zawarte będą wszystkie warunki waszej współpracy. Może być to np. umowa o dzieło, która stanowić będzie dla Ciebie dodatkowe zabezpieczenie.