Nowoczesnym rozwiązaniem ułatwiającym transportowanie towarów są nadstawki paletowe. Ich użycie wiąże się z wieloma udogodnieniami – standardowa paleta, z której w każdej chwili może coś spaść, przekształca się w wygodną skrzynię, gdzie towary są odpowiednio zabezpieczone, a ryzyko zniszczenia skutecznie zminimalizowane.


Transport i nowe rozwiązania


Transport jest bardzo szeroko rozwiniętą dziedziną w Polsce – zarówno ten krajowy, jak i międzynarodowy. Konieczne jest zatem udoskonalanie i poszukiwanie coraz to nowych rozwiązań, które mogą skutecznie ułatwić oraz poprawić jego wydajność. Jak mówi specjalista z firmy Palbox Jan i Danuta Kurdyk, dużą pomocą podczas załadunku i rozładunku towaru są nadstawki paletowe. Atutem nadstawek paletowych jest skuteczna ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi.


Kiedy przydają się nadstawki paletowe?


Palety są szeroko używane w transporcie i w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącą popularnością. Pozwalają w łatwy sposób przenosić produkty za pomocą wózka widłowego. Ich wymiary najczęściej wynoszą 1200 x 800 mm – to standardowy rozmiar. Trzeba przy tym mieć świadomość, że ułożony na nich towar może być niestabilny, istnieje więc ryzyko, że spadnie bądź ulegnie zniszczeniu. Do takiej sytuacji może dojść podczas gwałtownego hamowania, wybojów na drodze czy ostrych zakrętów. Konieczne jest zatem zastosowanie zabezpieczenia, czyli w tym przypadku - nadstawek paletowych, dzięki którym płaska platforma zamienia się w wygodną skrzynię.


Zamontowanie nadstawek paletowych przydaje się w wielu sytuacjach, na przykład w przypadku przewiezienia przedmiotów o niestandardowych wymiarach, których nie ma możliwości ułożenia w stabilny stos. Dzięki nadstawkom zyskiwania jest pewność, że ułożone produkty nie spadną z palety ani nie ulegną zniszczeniu. Choć kiedyś używano w tym celu kartonów, to jednak rzeczywistość szybko to zweryfikowała, ukazując niską trwałość i wytrzymałość takich zabezpieczeń.


Jakie są atuty nadstawek paletowych?


Metalowe nadstawki paletowe są łatwe w montażu, a do tego jeszcze lekkie i bardzo trwałe. Ich dużym atutem jest odporność na działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak zmieniająca się temperatura, deszcz czy śnieg. Bardzo dużą ich zaletą jest możliwość swobodnego składania i rozkładania w razie potrzeby. Dzięki temu nie zajmują cennego miejsca.