Kilka lat temu torby na zakupy z tworzyw sztucznych były dostępne w każdym sklepie. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorców przerzuca się na opakowania materiałowe lub papierowe – przyjazne dla środowiska naturalnego i przeznaczone do wielokrotnego użytku. Specjalista z firmy TNN wyjaśni nam, dlaczego warto sięgać po torby papierowe, i jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie ekologicznych zamienników do punktów sprzedaży detalicznej.

Ekologiczne torby papierowe od TNN

Jednorazowe woreczki oraz foliowe siatki to główne źródła zanieczyszczenia środowiska. Pracownik firmy TNN wskazuje, że standardowa foliówka może rozkładać się nawet 400 lat! Aby uniknąć dalszego zaśmiecania planety, Unia Europejska zaleciła wprowadzenie opłat recyklingowych od każdej reklamówki. W efekcie wielu przedsiębiorców zdecydowało się na zmianę standardów sprzedaży i wykorzystanie ekologicznych toreb papierowych. Tego typu opakowania rozkładają się w ciągu 2-3 miesięcy; po wrzuceniu do pojemników na papier mogą zostać poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane. Mocne i wytrzymałe torby od TNN są na tyle wszechstronne, że można je wykorzystać zarówno do pakowania lżejszych przedmiotów, jak i warzyw czy owoców.

Torby papierowe EKO – dlaczego warto?

Papierowe torby są powszechnie wykorzystywane przez punkty gastronomiczne rozwożące dania na wynos. W odróżnieniu od foliówek prezentują się bardzo estetycznie i umożliwiają efektowną ekspozycją logo oraz pozostałych danych firmy.

W naszym asortymencie znajdziesz torby w szerokiej gamie kolorystycznej i wykonane z papieru o zróżnicowanej gramaturze. Oferujemy nadruk dowolnej grafiki, dzięki czemu torba posłuży nie tylko do przechowywania zakupów, ale także stanie się atrakcyjnym gadżetem reklamowym

– wyjaśnia pracownik TNN. Warto zauważyć, że takie torby mogą posłużyć jako opakowania na materiały reklamowe i upominki. Im estetyczniej wykonane, tym większe prawdopodobieństwo, że klient wykorzysta je ponownie, np. do przeniesienia dokumentów, robiąc tym samym darmową reklamę firmie.