Ze względu na związane z niektórymi zawodami ryzyko, do specjalnych zadań potrzebny jest odpowiedni sprzęt ochronny. Dotyczy to zwłaszcza prac na wysokości, podczas których może dojść do wyjątkowo groźnych wypadków. Przed uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią, fachowców chronią między innymi odpowiednio dobrane akcesoria i zabezpieczenia. Sprzęt do pracy na wysokości stanowi niezbędne uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas szkoleń BHP. Jak wybrać najlepszy? Co powinien zawierać?

Jakie wymagania musi spełniać sprzęt do pracy na wysokościach?

Sprzęt wysokościowy musi spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz rygorystyczne normy poświadczone odpowiednimi certyfikatami. Tylko takie wyposażenie, dostępne w hurtowni BHP Wosmat, może być wykorzystywane przy pracach ponad ziemią. Ekwipunek ten wykorzystywany jest często w ekstremalnych warunkach, dlatego musi być niezawodny. Praca na wysokości oznacza wystawienie się na różne niesprzyjające czynniki wpływające na charakter działań.

Warto pamiętać, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki z 1997 roku pracę na wysokości rozumie się jako każdą pracę wykonywaną powyżej jednego metra nad ziemią lub podłogą. Aby zapobiegać groźnym wypadkom podczas wypełniania obowiązków, pracownikom zapewnia się odpowiedni sprzęt zabezpieczający. Ekwipunek skompletowany w hurtowni BHP Wosmat spełnia wszystkie wymogi i normy, dzięki czemu jest niezawodny i chętnie wykorzystywany.

Dobry sprzęt zapewnia bezpieczeństwo

Aby rozpocząć prace na wysokości, należy dostosować środki ochrony indywidualnej do warunków i planowanych działań. Podstawowym produktem przeznaczonym do alpinizmu przemysłowego oferowanym przez BHP Wosmat są różne rodzaje szelek i uprzęży. Poszczególne modele różnią się ilością pierścieni zaczepowych oraz ich rozmieszczeniem. Inne szelki przydadzą się przy myciu okien w wieżowcu, a inne przeznaczone są dla drzewołazów i słupołazów. W hurtowni Wosmat dostępne są również linki bezpieczeństwa, amortyzatory i zatrzaśniki oraz karabińczyki. Każdy produkt ma inną wytrzymałość, kształt i rodzaj zamknięcia.

Oprócz wymienionych elementów sprzęt do pracy na wysokości powinien składać się również z urządzeń samohamownych i samozaciskowych. Ich zadaniem jest powstrzymanie spadania i zapobiegnięcie upadkowi. Firma BHP Wosmat oferuje produkty wysokiej jakości, spełniające wymagane standardy bezpieczeństwa. Wybierając sprzęt alpinistyczny mamy więc pewność, że odpowiednio zastosowane urządzenia ochronią nas przed utratą zdrowia lub życia.