Kiedy warto zakładać refleksole?

Materiał partnera
2019-07-08

Refleksole to innowacyjne i wyjątkowo estetyczne osłony, które ograniczają ostre światło słoneczne. Po założeniu ich na okno pomieszczenie nadal jest dobrze oświetlone, jednak promienie nie rażą nas w oczy – stają się o wiele łagodniejsze. To doskonałe rozwiązanie w biurach oraz przeszklonych budynkach. Jakie zalety płyną z ich stosowania i kiedy warto się na nie zdecydować?

Gdzie zakładać refleksole?

Osłony te z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, jednak nadal wiele osób o nich nie słyszało. Możemy je zaobserwować w przeszklonych biurowcach oraz galeriach handlowych. To właśnie tam najlepiej spełniają swoje funkcje. Ich głównym zadaniem jest rozproszenie promieni słonecznych. Dzięki temu światło, które dociera do pomieszczenia, jest o wiele łagodniejsze i nie razi w oczy. Mimo stosowania refleksoli, do wnętrz dociera wystarczająca ilość światła, aby nie musieć stosować sztucznego oświetlenia. Ważne jest, aby wybierać osłony dobrej jakości, na przykład polecanej firmy Rol Tar, której siedziba znajduje się w Tarnowie.

 

Refleksole należy montować przede wszystkim od strony południowej, gdzie promieniowanie słoneczne występuje najdłużej w ciągu doby. W przypadku okien wysokich lub przeszklonych budynków można stosować je wyłącznie w górnej połowie, W ten sposób do wnętrza dotrze jeszcze więcej naturalnego światła, a nie będzie ono skierowane bezpośrednio w ludzi lub monitory komputerów.

Estetyka i funkcjonalność

Tego typu osłony są wyjątkowo estetyczne, gdyż wyglądają subtelnie i nie rzucają się w oczy. W wielu przypadkach jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż klasyczne rolety i żaluzje, gdyż nie ograniczają widoczności za oknem. Atmosfera pracy z widokiem na panoramę miasta jest o wiele lepsza niż całodniowe siedzenie w zacienionym pomieszczeniu, kiedy przychodzi nam zasłaniać okna roletami.

 

Zalety refleksoli to przede wszystkim:

  •     Naturalna klimatyzacja – bezpośrednie świecenie słońca w szybę może zrobić z biura prawdziwą szklarnię. Osłony zapobiegają temu, przez co zmniejszone zostaną koszty eksploatacji klimatyzacji elektrycznej.
  •     Komfort optyczny – skuteczna bariera uniemożliwiająca przedzieranie się ostrych promieni słonecznych.
  •     Trwałość – wysokiej jakości tkaniny poliestrowe są dodatkowo pokrywane PCV. Całość tworzy materiał, który może służyć latami.

Warto wspomnieć również o tym, że montaż refleksoli nie stanowi większego problemu. Jest całkowicie bezinwazyjni i można bez problemu nie tylko je założyć, ale także w razie potrzeby zdemontować.

Opracowanie artykułu:

Rol Tar

ul. Makuszyńskiego 41, 33-100 Tarnów małopolskie
e-mail
www