Ochrona przeciwpożarowa ma na celu ochronę życia i mienia. Aby system ppoż. spełniał swoją funkcję oraz zapewniał najwyższy stopień bezpieczeństwa, konieczne jest jego dostosowanie do aktualnych przepisów ppoż. oraz przede wszystkim do charakteru danego obiektu. Kompleksową analizą oraz poprawą bezpieczeństwa pożarowego zajmuje się firma Expert. Poznaj jej ofertę!

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesne systemy przeciwpożarowe?

O ile w jednorodzinnych obiektach mieszkalnych możemy zdecydować się na tradycyjne, proste rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, tak w budynkach użyteczności publicznej i zakładach przemysłowych obowiązują nieco bardziej rygorystyczne przepisy. 

Montując inteligentny system ppoż., zabezpieczamy budynek nie tylko przed skutkami ewentualnego pożaru, ale również przed jego rozprzestrzenieniem. Nasze rozwiązania pozwalają na identyfikację rozwijającego się zagrożenia, a także informują osoby przebywające w budynku o konieczności ewakuacji – informuje pracownik firmy Exper.

Stosowanie inteligentnych systemów przeciwpożarowych przynosi wiele korzyści. Wśród nich najistotniejsze są:

  • oszczędność finansów – pomimo tego, że instalacja systemu ppoż. wiąże się z pewnymi kosztami, w dłuższej perspektywie czasu oszczędza nasze finanse. Brak takiego systemu naraża większość obiektów przemysłowych na wystąpienie pożaru, a tym samym ogromne straty finansowe;

  • automatyczne działanie – system ppoż. nie tylko wykrywa i tłumi pożar już w zalążku, ale jednocześnie wysyła powiadomienie do zewnętrznej jednostki straży pożarnej.

Opinie i modernizacje systemu ppoż.

Nie jesteś pewny sprawności swojego systemu ppoż.? A może Twoja instalacja przeciwpożarowa jest już przestarzała? Skontaktuj się ze specjalistami z firmy Expert, którzy wykonają kompleksową ocenę stanu poszczególnych urządzeń oraz przygotują program poprawy bezpieczeństwa pożarowego – zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami Ustawy PPOŻ. i dostosowany do specyfiki i charakteru danego obiektu.

Pamiętaj, że sprawny, zintegrowany system ppoż. to najważniejszy element ochrony przeciwpożarowej.