Opakowania tekturowe są stosowane przede wszystkim dla ochrony produktów, podczas transportu. Kartony są niedrogie, ekologiczne i lekkie. Można w nich przewozić praktycznie wszystkie „suche towary”. Pozwalają się rozłożyć i złożyć, więc nie zajmują dużo miejsca. Każde pudełko jest znakowane i odpowiednio zespolone taśmą pakową. Przedsiębiorstwo Tektur Producent opakowań kartonowych na życzenie wykona nadruk.

Jakie znaczenie mają opakowania kartonowe w transporcie?

Nie byłoby możliwe realizowanie zamówień i bezpieczne dostarczanie towarów do klientów, gdyby nie opakowania kartonowe. Przede wszystkim są lekkie i różnej wielkości. To sprawia, że można je ułożyć odpowiednio na palecie i załadować na samochód. Ładunek musi być tak zapakowany, by w idealnym stanie dotarł na miejsce. Opakowania w logistyce pełnią bardzo ważną funkcję, ponieważ chronią towar podczas transportu, ale także świadczą firmie, która nadaje przesyłkę. Tektur to producent opakowań kartonowych, który oferuje wiele rodzajów kartonów.

Wyroby różnią się od siebie: rozmiarem, rodzajem zamknięcia, wytrzymałością, grubością tektury i rodzajem surowców, z których zostały wykonane

. – mówi ekspert. Przy wyborze bardzo ważne jest ich przeznaczenie.

Jakie pudełka tekturowe oferuje Tektur Producent opakowań kartonowych?

Opakowania tekturowe muszą być dostosowane wielkością do produktów, więc różnią się gabarytami, gramaturą i grubością. Poza tym są estetyczne i dobrze się prezentują. Tektur Producent opakowań kartonowych oferuje: przemysłowe, klapowe, fasonowe z wykrojnika, do pizzy i cukierni. Każda wysyłka towaru musi być oznakowana. Pełni funkcję informacyjną o zawartości pudełka. Dzięki temu kierowca przewożący ładunek, wie, dla kogo jest przeznaczony, jaka jest jego waga i jaki asortyment znajduje się w kartonie. Wykonane z tektury są praktyczne, nie zajmują dużo miejsca i można je ponownie wykorzystywać. Można je rozłożyć i przechować w suchym miejscu, a w razie potrzeby ponownie użyć.