Usługi detektywistyczne dla firm – kiedy warto z nich skorzystać?

Materiał partnera
2019-05-08
Detektyw

Wynajęcie detektywa wielu osobom kojarzy się m.in. z ujawnieniem zdrady popełnionej przez małżonka czy odszukiwaniu zaginionych. Jak się jednak okazuje, specjalistyczne usługi oferowane są również firmom, które w ten sposób mogą zapewnić sobie dostęp do niezwykle istotnych dla nich informacji. Kiedy zatem warto udać się do biura detektywistycznego w celu udzielenia profesjonalnej pomocy przedsiębiorstwu?

Problemy z pracownikami

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników musi zmierzyć się z wieloma obowiązkami, które są z tym związane. Nierzadko jednak osoby na poszczególnych stanowiskach okazują się nierzetelne, co prowadzi do ich działania na szkodę firmy. W takiej sytuacji konieczne jest zebranie obciążającego materiału dowodowego, który zostanie wykorzystany np. przy postępowaniu sądowym. W tym celu niezbędne jest jednak skorzystanie z usług profesjonalisty – warto udać się do sprawdzonego biura detektywistycznego, które jest w stanie zaproponować swoim klientom m.in. pomoc przy kradzieżach pracowniczych.

Zebranie dowodów w tym zakresie pozwoli udowodnić winę danego pracownika, podobnie jak w przypadku podejrzeń pracodawcy o nierespektowaniu zapisów w umowie traktujących o zakazie konkurencji. Często również i na tym polu dochodzi do sporych problemów i działania na szkodę przedsiębiorstwa. CSI Usługi detektywistyczne to profesjonalna pomoc, dzięki której uda się zebrać wszelkie dowody i przedstawić je w sposób jasny i czytelny, a tym samym wskazujący na winę pracownika. Detektyw jest w stanie także podjąć obserwację osób przebywających na zwolnieniu lekarskim.

Zwiększona efektywność firmy

Usługi detektywistyczne dla firm mogą pomóc również w lepszym rozwijaniu własnej działalności. Detektyw przeprowadzi bowiem wywiad gospodarczy, który będzie źródłem wielu cennych informacji na temat konkretnej branży i funkcjonowania w nich poszczególnych przedsiębiorstw. Pomoc obejmuje też wiele innych etapów już w trakcie kierowania firmą. Oprócz wspomnianej wcześniej kontroli pracowników dobrze jest zadbać także o nawiązywanie relacji biznesowych wyłącznie ze sprawdzonymi podmiotami.

W tym celu w ramach usług detektywistycznych specjalista zajmie się dokładnym sprawdzeniem wiarygodności danych przedsiębiorstw czy kontrahentów. Można dzięki temu uniknąć problematycznych pułapek, które mają na celu wyłudzenie środków finansowych od nieświadomych właścicieli firm. Przedsiębiorca korzystający z usług detektywa może również otrzymać pełne wsparcie w zakresie ochrony praw autorskich i znaków towarowych. Jeśli są one wykorzystywane bezprawnie przez inne podmioty, specjalista zbierze i udokumentuje dowody w celu nie tylko zmuszenia do zaniechania takich czynności, ale też uzyskania stosownego odszkodowania.

Opracowanie artykułu:

CSI Usługi Detektywistyczne Bogdan Naruszewicz

ul. Drzewna 28, 65-060 Zielona Góra lubuskie
e-mail
www