W sytuacji, gdy o przyszłości twojej i twojej firmy decyduje wypełnienie jednego wniosku kredytowego, warto się do tego odpowiednio przygotować. Formularze, jakie otrzymujemy w bankach, są zazwyczaj dość skomplikowane i przeciętny człowiek może mieć obawy, że nie podoła ich wypełnianiu. Wtedy warto skorzystać z wskazówek specjalisty, który pomoże nam przebrnąć przez skomplikowane paragrafy i artykuły.

Biuro rachunkowe, które prowadzi pani Maria Lipka, to miejsce, w którym znajdziemy pomoc w rozwiązaniu problemów z zakresu księgowości i kadr. Współpracujemy zarówno z dużymi firmami, jak i mniejszymi przedsiębiorstwami oraz osobami prowadzącymi jednoosobowe działalności, ponieważ wszyscy w tym samym zakresie potrzebują pomocy fachowej księgowej. Prowadzimy wszelką niezbędną dokumentację, przygotowujemy rozliczenia oraz składamy deklaracje i reprezentujemy Państwa przed urzędami i instytucjami. Pomagamy również w sporządzaniu wniosków kredytowych, rozliczamy zakupy i sprzedaż w Państwa firmie i służymy profesjonalnym doradztwem. Do każdego klienta podchodzimy kompleksowo, realizując usługi rzetelnie i terminowo.

Wnioski kredytowe- nie taki diabeł straszny?

W rozwoju każdej firmy przychodzi moment, gdy właściciel szuka zewnętrznych źródeł inwestowania. Mogą być potrzebne do rozwoju, regulacji bieżących zobowiązań finansowych czy jako wsparcie kolejnych inwestycji. Niezależnie czy chodzi o małą, czy dużą firmą wszystkich czeka ten sam proces ubiegania się o kredyt i konieczność wypełnienia właściwego wniosku. To dokument na podstawie którego bank ocenia naszą zdolność kredytową i ocenia, ile tych pieniędzy może nam pożyczyć. Jest to niezmiernie ważny moment, więc jak wypełnić wniosek prawidłowo, aby zwiększyć swoją szansę na dodatkowy zastrzyk gotówki? Najlepiej zlecić jego wypełnienie profesjonalnej i doświadczonej księgowej, ewentualnie wypełniać go w jej obecności. Wnioski w zależności od rodzaju kredytu, o jaki się ubiegamy, różnią się od siebie i formą i rodzajem informacji, jakie musimy podać. Dziś mogą mieć formę zarówno papierową, jak i elektroniczną. Konieczna, więc może być pomoc osoby, która zna wszystkie elementy wniosku i pomoże odpowiednio przekazać konieczne dane.

Jak poprawnie wypełnić wniosek kredytowy?

Przede wszystkim powinien on być wypełniany bez pośpiechu, gdyż najmniejszy błąd może uniemożliwić nam staranie się o pieniądze w danym banku. Musimy przygotować wszystkie informacje na temat wysokości dochodów i formy zatrudnienia, danych osobistych i teleadresowych: jak nasz adres, PESEL, serię i numer dowodu, telefon kontaktowy itp., stanu cywilnego. Dane finansowe najlepiej przygotuje księgowa, gdyż dodatkowo musimy bank poinformować o miesięcznych kosztach utrzymania, innych zobowiązaniach finansowych. Na koniec podajemy informację o kwocie kredytu, o jaką chcemy się ubiegać, oraz jaki okres spłacania nas interesuje. Każdy bank ma swoje procedury, więc niektóre z nich mogą rozszerzyć listę informacji, jakie należy podać. Dane we wniosku powinny być również zgodne z prawdą. Specjalista podpowie jak uniknąć pułapek we wniosku, czyli wskaże, na które dodatkowe opłaty czy zgody marketingowe powinniśmy uważać. Przygotuje dla nas także dodatkowe dokumenty, które bank może sobie zażyczyć. To duża oszczędność czasu.