Restrykcyjne przepisy krajowe oraz regulacje i rozporządzenia Unii Europejskiej wymagają od coraz większej ilości branż stosowania profesjonalnej odzieży ochronnej o określonych parametrach technicznych oraz użytkowych. Wiąże się to z koniecznością zakupu ubrań roboczych dla pracowników, lub nawiązania współpracy z firmami, które oferują usługi opłacalnego wynajmu oraz serwisu certyfikowanej odzieży roboczej. Na światowym, europejskim oraz polskim rynku wyróżnia się między innymi marka LINDSTRÖM proponując szeroką ofertę rozwiązań z zakresu ubrań roboczych i ochronnych zaprojektowanych zgodnie z wymaganiami branż obecnych na rynku polskim.

Odzież robocza a Bezpieczeństwo i Higiena Pracy

Przed zapoznaniem się z innowacyjnymi usługami serwisu oraz wynajmu odzieży roboczej, między innymi dla sektora przemysłu ciężkiego, oraz lekkiego, proponujemy zapoznanie  się kilkoma ważnymi informacjami dotyczącymi norm BHP. Te mówią o tym, że odpowiednie ubrania robocze powinny być zagwarantowane pracownikom, których zakres obowiązków został uwzględniony w opisie stanowisk opisujących ryzyko zawodowe. Do katalogu branż o podwyższonych normach BHP i PPoż. w zakresie zalecanej odzieży roboczej wskazano zawody mające styczność z wysoką temperaturą, pracą na wysokościach, gazami, cieczami palnymi i żrącymi, ogniem, czy też elektrycznością, jednak sama odzież nie pełni tylko i wyłącznie funkcji ochronnej, ale także powinna zapewniać komfort pracy – dlatego równie ważna jest swoboda ruchu oraz izolacyjność termiczna i akustyczna.

W kolekcji Lindström wszystkie  komplety odzieży uszyto zgodnie z certyfikatami i normami BHP oraz P.Poż. Zestawy uwzględniają potrzeby każdej branży i są dobrane odpowiednio do pory roku. Proponowana kolekcja zawiera kombinezony, ogrodniczki, spodnie, kurtki, polary, koszulki, bluzki z długim rękawem oraz koszule w każdym rozmiarze, wszystkie elementy typu kieszenie czy szelki są zaprojektowane zgodnie z przepisami dotyczącymi ich własności użytkowych. Wynajem i serwis odzieży roboczej firmy Lindström to idealna odpowiedź na potrzeby branży metalowej, motoryzacyjnej, inżynierskiej, branży związanej z przetwarzaniem tworzyw sztucznych, produkcji opakowań papierowych, to również dopasowanie do wymagań stojących przed producentami maszyn. Jako firma wyróżniona Certyfikatem ISO 9001:2015 (System Zarządzania Jakością) oraz ISO 14001 (System Zarządzania Środowiskowego) odzież jest potwierdzeniem jakości i wysokich norm stawianych przed firmą jako warunek uzyskania wyróżnienia.

WYNAJEM ODZIEŻY OCHRONNEJ

Aby sprostać wymaganiom rynkowym, wspierając również idee small business‘u, najlepsi dostawcy odzieży roboczej świadczą usługi wynajmu ubrań specjalistycznych. Rozwiązania odpowiadają na potrzeby każdej branży z uwzględnieniem sektora firm działających w przemyśle lekkim, spożywczym, czy sektorze budowlanym. Z usług chętnie korzystają zarówno wielkie zakłady montażowe, magazyny, czy warsztaty samochodowe.

Dzięki kompleksowej opcji wynajmu odzieży roboczej, leasing usługi oszczędza czas oraz budżet i daje pewność, że pracownicy korzystają z najwyższej jakości certyfikowanych ubrań roboczych. Najlepsi dystrybutorzy sami zajmują się doborem odpowiednich kolekcji  zgodnych z wymogami BHP i P. Poż. w określonych branżach. Personalizowanie kompletów pod potrzeby każdego pracownika to pewność bezpieczeństwa w pracy, ale też komfortowego wykonywania zadań. Najlepsza odzież robocza może też wpłynąć – pośrednio – na wyższą produktywność zespołów pracowniczych, przekłada się na to między innymi odpowiedni krój, faktura materiału, liczba kieszeni, oraz ochrona termiczna. Firmy takie, jak LINDSTRÖM uwzględniają również czas, po którym należy dokonać wymiany odzieży.

Jeśli chodzi o zalety wynajmu i serwisu odzieży roboczej dla mniejszych firm, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na optymalizację kosztów. Zakup własnych kompletów o najwyższej jakości to duże obciążenie finansowe dla małych, rozwijających się podmiotów, w efekcie decyzja biznesowa opiera się na zakupie tańszych ubrań, często nie uwzględnia prania, naprawy i przechowywania ubrań pracowniczych, co znacznie podwyższa koszty końcowe. Opcja wypożyczenia i serwisu odzieży roboczej jest więc świetnym sposobem łączącym wysoką jakość z atrakcyjnymi cenami. Udowadnia to partner biznesowy warsztatów samochodowych, pracowni stolarskich i elektrycznych, czy firm metaloplastycznych – mowa o marce LINDSTRÖM!

SERWIS ODZIEŻY OCHRONNEJ

Serwis odzieży ochronnej najlepszych firm zawsze wliczony jest w pakiet wynajmu (w Polsce taką ofertę przedstawia firma LINDSTRÖM). Mamy pewność, że usługa nie ma ukrytych kosztów i  uwzględnia:
1) Dostarczenie zamówionych kompletów,
2) Odebranie ich przez partnera do prania i ewentualnej naprawy uszkodzeń,
3) Dostarczenie świeżej odzieży, ułożonej wprost do szafek pracowniczych!

Wykorzystanie proekologicznych środków oraz nowoczesnych technik prania, to pewność, że odzież jest  odświeżana w sposób zgodny z najwyższymi standardami higieny. Tak właśnie działa marka LINDSTRÖM, która  kompleksowo obsługuje klientów biznesowych, gwarantując sprawny odbiór odzieży i ponowne dostarczenie kompletów wprost do szafek pracowniczych. Czystość, naprawa uszkodzeń w  ubraniach, oraz utylizacja zużytych tekstyliów, gwarantowane!

Nie tylko jakość, nowe technologie czy proekologiczne rozwiązania są ważne przy wynajmie i serwisowaniu odzieży roboczej. Warto skoncentrować uwagę na optymalizacji kosztów. Dzisiaj wysoce nieopłacalne jest zarówno pranie domowe, naprawa czy choćby magazynowanie odzieży. Potwierdzają to statystki udostępniane przez pracownię badawczą ETSA i firmę LINDSTRÖM, w opracowaniu można poznać w szczegółach proces prania przemysłowego versus pranie odzieży roboczej w warunkach domowych. Przy 100 kompletach ubrań roboczych Twoja firma może rocznie zaoszczędzić ponad 5000 litrów wody, 6 kilogramów detergentów, czy 162 kWh energii, ograniczając emisję CO2 nawet o 270 kg! Wiąże się to ze znacznymi oszczędnościami w Twoim budżetem.

Dlaczego warto wybrać markę LINDSTRÖM?

W Polsce działa coraz więcej firm zajmujących się wynajmem, oraz serwisem odzieży roboczej dla różnych branż. Do liderów rynkowych należy firma LINDSTRÖM, która swoją renomę wypracowała przede wszystkim, dzięki stosowaniu nowoczesnej i proekologicznej metodzie pracy, elastyczności oraz różnorodności usług, a także dzięki atrakcyjnym cenom. Współpraca z firmą to inwestowanie w bezpieczeństwo pracowników oraz komfort pracy. Odzież robocza w sektorze przemysłu lekkiego oraz ciężkiego, znacznie wpływa na ocenę jakości i warunków pracy zatrudnionych pracowników oraz wizerunek pracodawcy. Wybór najlepszej gatunkowo odzieży roboczej, to ważny element budowania pozytywnego wizerunku marki. W tym pomogą Ci specjaliści  LINDSTRÖM.

Firma LINDSTRÖM to również wynajem i serwis mat wejściowych. W asortymencie znajdują się maty standardowe, ergonomiczne, gumowe typu „RubberScraper”, przemysłowe i hit sprzedaży, maty z logo zaprojektowane według własnego pomysłu. Lubisz design?, to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie – o szczegółach przeczytasz na stronie www marki, której zaufało już ponad 100 000 klientów biznesowych w 24 państwach!