Parki, ulice i osiedla to miejsca, gdzie codziennie przemieszcza się sporo ludzi. Kosze na śmieci zlokalizowane są w możliwie, jak najmniejszych odstępach, jednak śmieci czasami znajdują się na chodnikach bądź trawniku. Firma Fagus Sp. z o. o. zajmuje się utrzymaniem czystości w publicznych parkach, na osiedlach, terenach prywatnych. Specjalizuje się również w zakładaniu ogrodów oraz pielęgnacją zieleni. 

Jak przebiega sprzątanie osiedli i ulic miejskich?

Planowanie infrastruktury osiedla, tak aby kosz na śmieci był w pobliżu każdego wejścia do budynku wielorodzinnego oraz przy ławkach w jakimś stopniu zmniejsza ryzyko zaśmiecania ulic i osiedli. Mimo wszystko, spółdzielnie i zarządcy nieruchomości współpracują z Firmą Sprzątającą Fagus Sp. z o. o., ponieważ regularna kontrola oraz porządkowanie wpływa na jakość życia mieszkańców oraz ich zadowolenie.

Pracownicy zamiatają ulice i chodniki oraz większe śmieci zbierają ręcznie. Do zadań Firmy Fagus należy również codzienne opróżnianie osiedlowych koszy oraz tych znajdujących się w parku miejskim lub przy ulicach. Wszystkie odpadki gromadzą na przyczepie, aby po zakończonej pracy wywieźć je w przeznaczone do tego miejsce.

Poza sprzątaniem, Firma Fagus zajmuje się zakładaniem terenów zielonych i pielęgnacją ogrodów miejskich oraz domowych. Wszystko z najwyższą starannością o środowisko naturalne. Jak dodaje jeden z pracowników:

Oczyszczanie terenów zielonych oraz ich pielęgnacja odbywa się w taki sposób, aby jak najbardziej chronić środowisko. Celem jest też minimalizowanie ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

Tereny zielone – zakładanie i pielęgnacja

Parki i skwery oraz zadbane nasadzenia krzewów i kwiatów przy ulicach czy kluczowych miejscach, to wizytówka dużych miast oraz znacznie mniejszych miejscowości. Zwłaszcza w okresie wiosenno – letnim często można spotkać ogrodników, którzy pielęgnują zieleń miejską. Pielęgnacja terenów zieleni to konserwacja roślin, nawożenie ich, przesadzanie i plewienie. Jednak Firma Fagus może stworzyć ogród oraz zaaranżować przestrzenie zielone od podstaw. W zależności od zlecenia jest to wysiew trawy, nasadzanie drzew i krzewów oraz kwietników ulicznych lub prace pielęgnacyjne, jak przycinanie zieleni czy grabienie liści jesienią lub wiosną. Natomiast zimą, firma odśnieża ulice publiczne i osiedlowe, a w razie konieczności likwiduje uporczywe skutki przymrozków i zajmuje się skuwaniem lodu oraz posypywaniem ulic oraz ścieżek w parku.