Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami, m.in. z zawiłymi rozliczeniami podatkowymi. Prace w zakresie księgowości i rachunkowości są skomplikowane i czasochłonne, dlatego warto powierzyć je specjalistom z biura rachunkowego #Policzone, dzięki którym wszelkie zobowiązania prawne zostaną spełnione. Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego i co oferuje przedsiębiorstwo #Policzone? Odpowiadamy!

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z usług biura?

Powierzanie swoich obowiązków profesjonalnym biurom w zakresie księgowości i rachunkowości ma wiele zalet. Prawo podatkowe jest dziedziną skomplikowaną, trudną oraz często ulegającą zmianom, co stwarza ryzyko popełnienia, przez osoby, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji, nieprzyjemnych w skutkach błędów. Zlecenie prac firmie #Policzone oszczędza również sporo czasu, który może zostać przeznaczony na rozwój działalności gospodarczej. Przedstawiciel Biura Rachunkowego #Policzone dodaje:

Zlecanie prac biurze w zakresie rachunkowości i księgowości zapewnia przedsiębiorcy przede wszystkim spokój i wygodę. Specjaliści dbają o wszelkie aspekty prawne działalności, odciążając tym samym klienta z nieprzyjemnych obowiązków związanych ze sporządzaniem i analizowaniem zawiłej dokumentacji.

Bardzo istotną zaletą korzystania z usług profesjonalnego biura rachunkowego jest także brak odpowiedzialności za samodzielnie popełnione błędy. W przypadku nieprawidłowości występujących w dokumentacji sporządzonej przez biuro rachunkowe, odpowiedzialność za różnego rodzaju niedociągnięcia spoczywa na nim, a ewentualne koszty związane z błędami pokrywane są z polisy ubezpieczeniowej biura.

Czym zajmuje się firma? Przegląd oferty

Przedsiębiorstwo #Policzone z siedzibą w Gdańsku, świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie księgowości i rachunkowości. Firma posiada wszechstronną ofertę, obejmującą m.in rozliczanie PIT, prowadzenie ewidencji środków trwałych, pomoc w opracowaniu polityki rachunkowości i zakładaniu działalności gospodarczej oraz sporządzanie różnego rodzaju zeznań i deklaracji podatkowych. Biuro zajmuje się prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), która służy do utrwalania, w uproszczony sposób, wszelkich działań gospodarczych firmy. W KPiR zapisuje się m.in. wynagrodzenia dla pracowników, zakupy towarów handlowych oraz wszelkiego rodzaju przychody firmy. 

Biuro #Policzone oferuje również pomoc w prowadzeniu uproszczonej formy opodatkowania działalności, czyli ryczałtu ewidencjonowanego. Opodatkowanie wylicza się na podstawie osiągniętego przychodu, biorąc pod uwagę przysługujące odliczenia oraz nie uwzględniając kosztów związanych z uzyskaniem przychodu. Stawki podatku zależne są od rodzaju prowadzonej działalności. Ponadto #Policzone oferuje prowadzenie pełnej księgowości, czyli zaawansowanej wersji ksiąg handlowych, w której umieszczane są wszystkie działania gospodarcze wykonywane przez daną firmę. Biuro gwarantuje usługi na najwyższym poziomie oraz korzystne warunki współpracy.