Bukiety i kompozycje kwiatowe należą do najpopularniejszym rodzajów prezentów. Są idealnym pomysłem na upominek na w zasadzie każdą okazję. Niestety nie zawsze mamy czas, by wybrać się do kwiaciarni osobiście. Z pomocą przychodzą kwiaciarnie internetowe, czyli sklepy zajmujące się wysyłką kwiatów online w określone miejsce. Jakie są zatem korzyści z korzystania z tego typu usług?

Jaka jest oferta kwiaciarni internetowych?

Główną zaletą kwiaciarni online jest bogata oferta. Składają się na nią bukiety i kompozycje kwiatowe na różne okazje, a więc: na urodziny, imieniny, pory roku, rocznice, śluby i jubileusze. Kwiaty można zamówić na Dzień Chłopaka, Matki czy Babci, przeprosić kogoś lub wyznać miłość. Oprócz tradycyjnych kwiatów online można zamówić rośliny doniczkowe. 

Sklepy internetowe oferują  również sztuczne kwiaty. W przeciwieństwie do naturalnych mogą stanowić dekorację przez długi czas. Floryści tworzą i układają je na wzór storczyków czy róż i dobierają do nich sztuczne gałązki i liście wedle naszego życzenia. Na stronach www kwiaciarni internetowych dostępne są także gotowe zestawy kwiatowe. Z kolei zwykłe bukiety i kompozycje wykazują się świeżością i wysoką jakością. 

Warto skorzystać z możliwości dołączenia drukowanego bileciku z dedykacją oraz specjalnego kreatora. W ten sposób możesz samodzielnie zaprojektować bukiet. Wystarczy tylko, że ustalisz rodzaj, ilość i długość kwiatów, metodę ich ułożenia np. w koszu oraz dodatki w postaci słodkich prezentów.

Jak zamawiać kwiaty online?

Aby zlecić dostawę kwiatów, wystarczy tylko dokonać zamówienia przez stronę internetową. Większość ze sklepów pozwala określić datę wysyłki. Dobrze jest skorzystać z tej opcji, kiedy zależy nam szczególnie na danym terminie np. Dniu Ojca. Zamówienia można także dokonać przez telefon. W ten sposób zaoszczędzisz znacznie czasu na dojazd do pracowni florystycznej. Płatności za zamówione kwiaty przez Internet można dokonać dowolną metodą np. przelewem, kartą kredytową lub innym systemem płatniczym.

Jak wysłać kwiaty w dowolne miejsce?

Wiele internetowych kwiaciarni zajmuje się ekspresową wysyłką kwiatów. Opcja ta jest szczególnie wygodna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Sprawienie komuś przyjemności czy złożenie życzeń pracownikowi na czas ułatwi kwiaciarnia wysyłkowa. Nasza florystka przygotuje odpowiednią kolorystycznie kompozycję kwiatową lub roślinną dopasowaną do okazji i osobowości adresata. 

Istnieje także możliwość skorzystania z poczty kwiatowej za granicę i wysłania kompozycji  do dowolnego kraju europejskiego np. Niemiec, Austrii czy Wielkiej Brytanii nawet do kilku godzin po zamówieniu. Wystarczy tylko, że skorzystasz z formularza na stronie i wskażesz adres wysyłki. Nie musisz się przy tym martwić, że zamówienie ulegnie uszkodzeniu, ponieważ będzie właściwie zabezpieczone. Posłużą do tego specjalne opakowania zapewniające określone warunki.

Jakie są dodatkowe usługi kwiaciarni wysyłkowych?

Upominki i prezenty na różne okazje to dodatkowe usługi, które warto przy okazji sprawdzić. W kwiaciarniach online można wybrać i zamówić kosze z upominkami, takimi jak wino czy czekoladki. Niektóre sklepy proponują również bombonierki. Biżuteria, pluszaki, słodkości, kubki i inne akcesoria florystyczne uzupełnią bukiet lub kompozycję. Dobrze jest dobrać do prezentu kartkę lub bilecik z miejscem na życzenia, lub słowa przeprosin. Dodatkowymi zaletami tego rodzaju usług jest szybkość dostawy połączona z wysoką jakością i często atrakcyjnymi cenami.