Rozwój nowych technologii sprawił, że cenimy sobie szybkie i proste rozwiązania. Niestety w kwestii finansów szybka decyzja nie zawsze jest decyzją właściwą. Kredyty, pożyczki oraz tzw. chwilówki są łatwo dostępne, ale czy wiesz, ile tak naprawdę będzie trzeba zwrócić?  Umowę zawartą przez Internet warto skonsultować się z Kancelarią Adwokacką Seweryna Pytlewskiego i sprawdzić, czy zapisy w niej zawarte są zgodne z prawem.

Ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych przez Internet

Oferty parabanków atakują nas w sieci z każdej strony, i choć niekiedy świadomie decydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania, często okazuje się, że zawarte w umowie drobnym druczkiem zapisy są dla konsumenta bardzo niekorzystne i całkowity koszt spłaty znacznie przekracza wartość pożyczki. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy umowa zawarta przez Internet jest zgodna z prawem, warto skorzystać z porady prawnej w kancelarii adwokackiej.

To istotne z tego względu, że działając impulsywnie i poddając się technikom reklamy nie dajemy sobie czasu na analizę zobowiązania. Rosnące koszty obsługi kredytu lub pożyczki, czy też bardzo wysokie odsetki w przypadku chwilówek sprawiają z kolei, że łatwo popaść w pętlę zadłużenia. W takim wypadku warto poradzić się adwokata. Może się bowiem okazać, że na drodze sądowej poprawimy swoją sytuację i ustrzeżemy się przed poważnymi problemami finansowymi.

Czy umowę internetowej pożyczki lub kredytu da się unieważnić?

Tak, umowę pożyczki lub kredytu zawartego przez Internet da się unieważnić, jeżeli występują ku temu prawne przesłanki. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy umowa pożyczki zawierała wszelkie wymagane elementy, takie jak określenie stron, przedmiotu umowy, wysokości pożyczki i okresu spłaty. Należy także sprawdzić, czy w umowie były zawarte dokładne informacje na temat wysokości oprocentowania. Jeśli którykolwiek z tych elementów jest niejasny lub umowa nie zawiera go w ogóle, umowa pożyczki może być uznana za nieważną.

W przypadku wątpliwości lub potrzeby uzyskania dalszych informacji, najlepiej skonsultować się z adwokatem lub radcą prawnym, którzy pomogą ocenić czy dany przypadek może być podstawą do unieważnienia umowy pożyczki. Seweryn Pytlewski Kancelaria Adwokacka oferuje szeroki zakres usług w zakresie umów i obrotu elektronicznego oraz udziela porad prawnych w sprawach związanych z zawieraniem, rozwiązywaniem i wykonywaniem umów na drodze elektronicznej. Specjaliści mogą także reprezentować twoje interesy w procesie sądowym związanym z unieważnieniem umowy pożyczki lub kredytu zawartego na odległość.