Śmierć bliskiej osoby jest najtrudniejszym przeżyciem. Trudno jest pogodzić się z jej odejściem, a tym bardziej zorganizować pochówek. Zakład Pogrzebowy Dudziak Franciszek zatrudnia pracowników, którzy wykazują się empatią w tej sytuacji i pomagają rodzinie przejść przez cały proces, włącznie z załatwieniem formalności.

Dlaczego pochówek zlecić profesjonalistom z Zakładu Pogrzebowego Dudziak Franciszek?

Śmierć członka rodziny jest trudnym przeżyciem, któremu towarzyszy ogromna trauma. Nie sposób niekiedy zebrać myśli, więc zawsze przydatna jest przyjacielska pomoc. W tej chwili nikt nie powinien pozostawać sam. Pomimo bólu i cierpienia, trzeba zorganizować pochówek. Wybierając Zakład Pogrzebowy Dudziak Franciszek, można liczyć na kompleksową obsługę. Firma zapewnia odbiór i zabezpieczenie zwłok oraz przygotowania ciała zmarłego do pochówku, poprzez balsamowanie i kosmetykę. Na miejscu można wybrać odzież żałobną, trumnę/urnę oraz wieniec. Na życzenie wykonywana jest kremacja zwłok.

Czym się różni pogrzeb katolicki od świeckiego?

Pogrzeb katolicki odbywa się w Kościele Parafialnym. Ksiądz odprawia Mszę Świętą w intencji zmarłej osoby, a po zakończeniu okadza trumnę/urnę kadzidłem i kropi wodą święconą. Pochówek świecki organizowany przez Zakład Pogrzebowy Dudziak Franciszek odbywa się w domu pogrzebowym i jest pozbawiony symboli religijnych. Pogrzeb prowadzi Mistrz Ceremonii, który przed złożeniem ciała do grobu, wygłasza mowę pożegnalną. Pracownicy dbają o godny pochówek, co jest sprawą najważniejszą dla rodziny, która opłakuje odejście ukochanej osoby.