Nie każdy poszkodowany jest świadomy, że może uzyskać wyższe odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Jeśli otrzymał już określoną kwotę, nie powinien na tym zakończyć sprawy, ale starać się o większą sumę. Pytanie, dlaczego nikt nie występuje o wyższą należną kwotę, wciąż pozostaje dużą zagadką. Prawda jest taka, że społeczeństwo nie ma żadnej wiedzy na ten temat, a sama myśl o walce w sądzie, z góry uważana jest za przegraną.

Wypłaty wyższych odszkodowań

Firmy ubezpieczeniowe za wypadek komunikacyjny, w pracy, rolnictwie czy uszczerbek na zdrowiu, wypłacają odszkodowanie według własnego uznania. Poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, niebędący sprawcą i pod wpływem alkoholu i środków odurzających, powinien otrzymać odszkodowanie z tytułu OC sprawcy zdarzenia. Tak stanowią przepisy. Ze względu na to, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie są skłonne wypłacać należnych odszkodowań, można zgłaszać sprawy do specjalnych firm. Exprimo Odszkodowania oferuje kompleksową obsługę w zakresie dochodzenia odszkodowań dla osób poszkodowanych: w wypadkach komunikacyjnych, w wypadkach przy pracy, w innych zdarzeniach losowych. Firma specjalizuje się również w uzyskiwaniu zadośćuczynienia po śmierci osób bliskich w wyniku wypadku. Kompleksowe działanie gwarantuje wysoką skuteczność. Firma Exprimo Odszkodowania w razie potrzeby, we współpracy z doświadczonymi kancelariami prawniczymi, kieruje w imieniu poszkodowanego, sprawę do sądu w ten sposób, aby odszkodowanie pokryło wszelkie szkody związane z wypadkiem, jak m.in. poniesione koszty leczenia. Dla osób poszkodowanych i ich bliskich może zostać przyznane godziwe zadośćuczynienie i renta.

Staranie o wyższe odszkodowanie

Firmy odszkodowawcze odzyskują różnego rodzaju odszkodowania. Kiedy np. nasz samochód ulegnie uszkodzeniu w wyniku wypadku lub kolizji, zostanie skradziony i nie wiemy do kogo zgłosić szkodę lub towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia wypłaty odszkodowania, powinniśmy zgłosić się do specjalistów zajmujących się odszkodowaniami. Pomogą nam w takich przypadkach jak: problemy z ustaleniem odpowiedzialności za szkodę, zaniżenie kosztów naprawy i rozliczenie szkody całkowitej. Nie jest istotne czy wypłata odszkodowania dotyczy polisy OC sprawcy, czy naszego AutoCasco. Jeśli otrzymaliśmy już wypłatę z towarzystwa ubezpieczeniowego, to firma zajmująca się dochodzeniem odszkodowań sprawdzi, czy nie zaniżono nam wypłaty, a jeśli tak się stało, możemy starać się o wyższą kwotę. Zaniżone odszkodowania najczęściej dotyczą: wypadków komunikacyjnych, zniszczonego mienia, zdarzeń powstałych z winy osób trzecich, wypadków przy pracy, błędów w sztuce lekarskiej, wypadków w rolnictwie itp. Wystarczy tylko zgłosić się do niej z dokumentami.

Przedawnienie roszczeń

Do firmy odszkodowawczej warto zgłosić się jak najszybciej, ponieważ roszczenie może się przedawnić. Poszkodowany ma więc określony czas na dochodzenie. Po upływie terminu firma ubezpieczeniowa odmówi wypłaty odszkodowania. Odwołanie do sądu również w niczym nie pomoże. Przedawnienie roszczeń reguluje Kodeks cywilny. Roszczenie ulega przedawnieniu z upływem 3 lat, od dnia, w którym osoba poszkodowana dowiedziała się o szkodzie oraz o sprawcy wypadku. Termin nie może być jednak dłuższy, niż 10 lat, od chwili, gdy nastąpił wypadek. Przedawnienie roszczeń o odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu spowodowany przestępstwem wynosi 20 lat. Podobnie jak roszczenie o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w związku ze śmiercią bliskiej osoby. Przedawnienie dotyczy także błędów medycznych i wynosi 3 lata.