Wydarzenie, choć nie jest tak samo znane, jak święto kobiet, to powstało jako jego odpowiednik. Ze względu na różne datowanie, panowie mogą celebrować obchody nawet kilka razy w roku. W Polsce najczęściej świętowane jest w szkołach, gdzie dziewczynki ofiarują drobne prezenty swoim kolegom. Dzień Chłopaka stanowi doskonałą okazję do podarowania drobnych upominków najbliższym. Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnych podarków, to sprawdź, co można zorganizować na 30 września.  

Dzień Chłopaka w Polsce i na świecie

Zastanawiasz się, kiedy obchodzimy Dzień Chłopaka? Pytanie nie jest bezpodstawne, ponieważ z jednej strony bardzo często mylimy święto z Dniem Mężczyzny, a z drugiej jest to wciąż bardzo młoda tradycja. Warto jednak pamiętać, że oba wydarzenia dotyczą zazwyczaj panów w różnym wieku i są obchodzone w innych terminach. Celebrowana 10 marca uroczystość tyczy się starszych facetów i mężów, druga z nich jest zaś popularniejsza wśród dzieci i nastolatków.

W Polsce życzenia na Dzień Chłopaka składamy zazwyczaj 30 września – to również tę datę utożsamiamy z odpowiednikiem święta kobiet. Wydarzenie nie zostało jednak uznane za oficjalne, przez co nie zawsze znajdziemy jego oznaczenie w kalendarzu. W innych krajach mniejsze i większe prezenty wręcza się za to w innym czasie. Termin uzależniony jest zazwyczaj od zwyczajów poszczególnych narodów. W ten sposób święto w Meksyku, Indiach czy Hiszpanii obchodzi się 19 listopada, w Norwegii – 7 października, w Brazylii – 15 lipca, w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii – 5 kwietnia, a na Malcie – 7 lutego.    

Pomysły na Dzień Chłopaka – jak świętować 30 września?

Bardzo często tuż przed końcem września pojawia się w głowie wielu pań pytanie – co kupić na Dzień Chłopaka? Wydarzenie stanowi bowiem doskonałą okazję, aby docenić i nagrodzić najbliższych nam mężczyzn. Jeśli nie chcesz spędzić wielu godzin w galerii handlowej i w ramach prezentu wolisz podarować wspólnie spędzony czas, to zapoznaj się z listą najlepszych propozycji na obchody tego święta!

1. Coś dla miłośnika sportu

Jeżeli Twój wybranek lubi wszelkie formy aktywności fizycznej, a także sportowe emocje, to wiesz już, gdzie zabrać go na Dzień Chłopaka. Możesz skorzystać z wielu dostępnych możliwości, choć najbardziej polecamy poniższe pomysły. 

  • Rozrywka na meczu – świetnym prezentem na Dzień Chłopaka będzie bilet na mecz ulubionej drużyny piłkarskiej czy koszykarskiej. Najlepiej, jeśli wybierzesz się na spotkanie razem z partnerem, dzięki czemu w wyjątkowy sposób będziecie mogli celebrować jego święto.  

  • Strzelnica – jeśli chcesz zapewnić chłopakowi niezwykłe przeżycie, to zabierz go na strzelnicę. Strzelanie stanowi świetny zastrzyk adrenaliny oraz doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu.  

  • Aktywny wypoczynek – ćwiczenia powodują wydzielanie endorfin, a wspólny trening może okazać się rewelacyjnym pomysłem na Dzień Chłopaka. Kieruj się tym, co wspólnie lubicie – możecie pójść na basen, zorganizować wycieczkę rowerową czy zagrać w tenisa. Ciekawym rozwiązaniem może być też wyjście na kręgle czy paintball.

spędzanie dnia chłopaka

2. Coś dla entuzjastów motoryzacji

Jak najlepiej świętować Dzień Chłopaka? To zależy od tego, co lubi nasz jubilat. Miłośnik motoryzacji z pewnością ucieszy się ze wspólnej przejażdżki off-roadowej czy z jazdy monster truckami. Jeśli adrenalina oraz wyścigi to Wasz żywioł, to zabierz go do wesołego miasteczka na gokarty. Poza tym możesz postawić również na prezent dla niego w postaci bonu na rajd samochodem czy motocyklem wyścigowym.

3. Coś dla domatorów

Świętowanie Dnia Chłopaka w domu to świetny pomysł dla wszystkich introwertyków. Jeśli lubicie wspólnie spędzać czas, to postaraj się, aby 30 września był dla Twojego partnera wyjątkowy. Razem możecie zagrać w jego ulubione gry lub zorganizować wieczór planszówek. Warto w tym czasie przygotować ponadto pyszną kolację (postaw na ulubione dania mężczyzny) i zaplanować maraton filmowy.

4. Coś dla fanów kultury

30 września to z pewnością wyjątkowy dzień dla wszystkich mężczyzn. Co można zorganizować na Dzień Chłopaka? Każda artystyczna dusza ucieszy się, jeśli zabierzesz ją w ciekawe miejsce związane z jej hobby. Miłośnik muzyki odnajdzie się na koncertach ulubionych zespołów, fan filmowych nowości nie pogardzi wyjściem na najnowszy film uwielbianego reżysera, a entuzjasta literatury świetnie spędzi czas w teatrze.

5. Coś dla wielbicieli nowinek

Adrenalina to Wasz żywioł? A może lubicie próbować nowych rzeczy? W takim razie Dzień Chłopaka stanowi doskonałą okazję, abyście połączyli obie pasje. Możecie postawić na lekcje tańca, gotowania czy masażu. Jako prezent możesz kupić karnet na skok ze spadochronem. Ciekawym rozwiązaniem będą również wszelkiego rodzaju kursy np. piwne lub degustacje ulubionych alkoholi.

prezent dla chłopaka

Jak widzisz, pomysłów na spędzenie Dnia Chłopaka jest mnóstwo. Wybierając prezent z tej okazji, należy kierować się gustem osoby, którą chcemy obdarować. Powyższe inspiracje sprawdzą się zarówno dla życiowego partnera, jak i dla taty, brata, znajomego czy kolegi z pracy lub szkoły. Jeśli chcesz postawić na drobniejszy upominek, to sprawdź, jak kupić trafiony prezent na Dzień Mężczyzny.