Sprawa sądowa nie jest niczym przyjemnym. Towarzyszy nam stres, lęk, niepewność. Denerwujemy się, ponieważ nie wiemy, jak się zakończy. Nawet gdy wydaje nam się, że mamy wygraną w kieszeni, wcale nie jest pewne, że wyjdziemy „z tarczą”. Oczywiście, bywają różne procesy, ale jeśli gra toczy się o np. o odszkodowanie, to możemy być pewni, że drugą stronę będzie reprezentował prawnik. Jeśli więc chcemy poczuć się pewniej, wygrać sprawę, zwróćmy się po pomoc, poradę do Kancelarii Adwokackiej Michno, Kasznia.

Dlaczego warto spotkać się z Adwokatem?

Pierwsze spotkanie z Adwokatem jest stresujące. Nie wiemy, jak się zachować, od czego zacząć rozmowę, jak przedstawić całą sprawę, żeby było krótko i na temat. Pytań mamy tysiące, a wraz z nimi szereg wątpliwości. Obawy rosną z dnia na dzień i do końca nie jesteśmy pewni, czy lepiej umawiać się z Adwokatem jeszcze przed sprawą, czy może po rozprawie, kiedy nie pójdzie po naszej myśli. Zacznijmy od tego, że spotkania z Adwokatem, nie powinniśmy się obawiać. Jest prawnikiem, który będzie chciał nam pomóc i zrobi wszystko, żeby wygrać naszą sprawę. Załóżmy, że jest to sprawa o odszkodowanie. Sądzimy się więc z firmą ubezpieczeniową. Z całą pewnością pojawi się na sprawie, prawnik zatrudniony przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Jeśli pojawimy się bez prawniczego wsparcia, możemy nic nie zyskać, lub niewiele większą kwotę, niż otrzymaliśmy z Ubezpieczenia. Nie przekładajmy spotkania, ale skontaktujmy się z Kancelarią Adwokacką Michno, Kasznia, i umówmy się na rozmowę.

Jak przyjść na pierwsze spotkanie z Adwokatem?

Powinniśmy przyjść do Adwokata, bez stresu i obaw. Prawnik jest tą osobą, która nam ma pomóc, nie zaszkodzić. Jeśli wybraliśmy Adwokata z Kancelarii Michno, Kasznia, to na pewno, nie mamy powodów do stresu. W końcu sami zadzwoniliśmy, by umówić się na rozmowę. Zrobiliśmy z resztą bardzo dobrze, bo dobry Adwokat jest nie do przecenienia. Jest zaufaną osobą, która może nam pomóc, w każdej kwestii prawnej. Zawsze stanie po naszej stronie i będzie nas bronił, lub wygrywał sprawy o zadośćuczynienie, odszkodowanie, alimenty lub opiekę nad dzieckiem. Znacznie łatwiej udać się na rozprawę z adwokatem. Prawnik zna się na przepisach i paragrafach. Podpowie co mamy mówić, a jakie kwestie lepiej przemilczeć. Pierwsze spotkanie może być stresujące, zwłaszcza gdy nigdy nie mieliśmy okazji rozmawiać z prawnikiem.

Jak się przygotować na spotkanie z Adwokatem?

Na umówione spotkanie z Adwokatem powinniśmy przyjść przygotowani wiedzieć jakie informacje chcemy się od niego uzyskać. Nie kierujmy się programami telewizyjnymi, czy filmami, nie budujmy w sobie muru i zostawmy wyobraźnię na boku. Nasz problem jest inny, tak samo jak Adwokat, z którym mamy umówioną rozmowę. Na spotkanie z prawnikiem z Kancelarii Adwokackiej Michno, Kasznia powinniśmy zabrać dokumentację istotną dla sprawy. Musimy wiedzieć, czego oczekujemy i na czym nam zależy. Jeśli chcemy uzyskać wyższe odszkodowanie po wypadku, powinniśmy przynieść, m.in. notatkę sporządzoną przez Policję, na miejscu zdarzenia oraz dokumentację medyczną. Musimy przedstawić sytuację zgodnie z prawdą, nawet kiedy jest ona niewygodna. Zastanówmy się w domu i zanotujmy nawet mniej istotne fakty, żebyśmy o niczym nie zapomnieli. Dodatkowo przygotować sobie również pytania, by dowiedzieć się jak najwięcej, na temat sprawy. Adwokata z Kancelarii Adwokackiej Michno nie musimy się obawiać, ponieważ z empatią podchodzi do osób, które proszą o poradę, czy poprowadzenie sprawy. Możemy mieć do niego pełne zaufanie, będzie starał się uzyskać jak najwyższą kwotę, od ubezpieczyciela.