Zasady funkcjonowania relacji rodzinnych określa prawo rodzinne, które reguluje kwestie wynikające z zawarcia małżeństwa oraz posiadania dzieci. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy rodzina nie działa prawidłowo i trzeba udać się po pomoc do adwokata. Poradę specjalisty z zakresu prawa rodzinnego możesz otrzymać w Janina Błaziak Kancelaria Adwokacka.  Sprawdź, czego możesz dowiedzieć się w czasie konsultacji.

W jakich sytuacjach potrzebny jest adwokat?

Rozległa znajomość prawa rodzinnego jest nieoceniona w przypadku spraw spornych, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do konfliktu między małżonkami. Pomoc adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym będzie konieczna w kwestiach dotyczących opieki nad dziećmi, rozwodu, separacji, podziału majątku czy alimentów. W celu konsultacji możemy udać się do Janina Błaziak Kancelaria Adwokacka, której siedziba mieści się w Toruniu. Otrzymamy tam wsparcie z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Adwokat Janina Błaziak udziela porad prawnych w dotyczących opieki rodzicielskiej oraz powiązanych  nią spraw majątkowych. Przygotuje pozwy o obniżenie lub podwyższenie alimentów, zajmie się podziałem majątku po rozwodzie oraz zniesieniem  współwłasności.

Fachowa pomoc w czasie rozwodu

Decyzja o rozwodzie skutkuje wieloma kłopotliwymi kwestiami, które należy rozwiązać. Możemy do nich zaliczyć orzeczenie o winie jednej ze stron, ustalenie opieki nad dziećmi i wysokości alimentów, podział majątku itp. Odpowiednia reprezentacja przed i w trakcie postępowania sądowego jest nieoceniona. Po wsparcie w kwestiach prawa rodzinnego możemy się udać do Janina Błaziak Kancelaria Adwokacka - ogromna wiedza i doświadczenie adwokata sprawi, że rozwód przebiegnie spokojniej i  zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo w Polsce określa dziedziczenie długów przez małoletnich, więc żeby zabezpieczyć dziecko, warto dokonać odrzucenia spadku. Specjalista prawa rodzinnego pomoże nam uzyskać zgodę na dokonanie czynności prawnych w imieniu małoletniego. Jak widać istnieje wiele kwestii z zakresu prawa rodzinnego, w których pomoc adwokata Janiny Błaziak może okazać się potrzebna.