Niektóre sytuacje urzędowe, załatwianie spraw formalnych oraz życiowe zdarzenia wymagają tłumaczeń ze strony specjalisty. Usługi mogą być świadczone zarówno poprzez transkrypcję tekstu na dokumentach jak i ustnych podczas biznesowych spotkań z zagranicznymi firmami. Tłumacz przysięgły z biura Logos Offshore oferuje swoje działania w języku rosyjskim na terenie Gdańska i całego Trójmiasta.

Kiedy można skorzystać z usług tłumacza przysięgłego?

Obcokrajowcy, którzy przybywają do kraju, nie znając jeszcze dobrze języka, często muszą posiłkować się działalnością tłumacza przysięgłego. W zależności od tego co mają zamiar załatwić w urzędach lub jakich dokumentów potrzebują, specjalista podejmuje się transkrypcji formalności na zlecenie sądów, policji, prokuratury lub też innych instytucji państwowych, a także papierów, które będą poświadczały choroby czy pobyty w szpitalu.

Pracownik firmy Logos Offshore informuje:

podejmujemy stałe współprace z wieloma firmami w różnych dziedzinach obsługi translatorskiej. Tłumaczymy zarówno teksty ekonomiczne, prawne jak i sądowe.

Z takich usług mogą skorzystać zarówno osoby prywatne jak i większe firmy. Często się zdarza, że przedsiębiorcy potrzebują obecności tłumacza przysięgłego na spotkaniach biznesowych, konferencjach czy imprezach handlowych typu wystawy i targi, podczas których dochodzi do negocjacji finansowych między kontrahentami z dwóch różnych krajów.

Karta pobytu i pozwolenia na wykonywanie pracy w Polsce

Pierwszą kwestią, jaką powinni zająć się rosyjscy obcokrajowcy, którzy przybywają do Polski to zalegalizowaniem własnych dokumentów oraz karty pobytu. Szukając pracy potrzebują zezwolenia na jej wykonywanie. Te wszystkie dokumenty można uzyskać w odpowiednim języku właśnie u tłumacza przysięgłego.

Biuro Logos Offshore świadczy swoje usługi głównie na terenie Gdańska i całego Trójmiasta, niemniej jednak jeśli zachodzi taka potrzeba, specjaliści służą pomocą również swoim klientom w całym kraju. Tym bardziej jeśli chodzi o wyjazdy w delegacje większych firm.