Jedną z podstawowych usług DDD jest dezynfekcja. To inaczej likwidowanie bakterii, wirusów oraz drobnoustrojów, które mogą wywoływać szereg różnych chorób u ludzi czy zwierząt. Dezynfekcję coraz częściej przeprowadza się w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV2, ale nie tylko. Kiedy dobrze jest ją wykonać i jakie środki są stosowane w walce ze wspomnianymi zagrożeniami?

Dezynfekcja wnętrz – kiedy się ją wykonuje?

Problemy m.in. z bakteriami czy wirusami w pomieszczeniach pojawiają się w różnych sytuacjach. Dezynfekcję przeprowadza się nierzadko w miejscach, gdzie znajdowało się przez pewien czas ciało zmarłej osoby. Brak szybkiego usunięcia zwłok powoduje wzrost szkodliwych dla człowieka bakterii czy chorobotwórczych mikroorganizmów, które należy jak najszybciej wyeliminować. W tym celu wykonuje się właśnie dezynfekcję będącą także rozwiązaniem problemu z przykrym zapachem unoszącym się we wnętrzach.

Dezynfekcja to też oczyszczanie pomieszczeń, w których istnieje możliwość pojawienia się koronawirusa SARS-CoV2. Warto regularnie zlecać przeprowadzenie prac w tym zakresie, co pomoże w usunięciu wirusów chociażby z powierzchni mebli. Dezynfekcja pomieszczeń sprawdzi się też w budynkach dotkniętych zalaniem. Dzięki właściwemu jej przeprowadzeniu z powierzchni ścian, sufitów czy podłóg zostanie usunięty grzyb i pleśń. Czy wykonanie dezynfekcji jest jednak w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzkiego?

Co wykorzystuje się przy dezynfekcji pomieszczeń?

Oczyszczenie wnętrz z bakterii, wirusów i mikroorganizmów można zrealizować na kilka sposobów. Jedną z metod jest zastosowanie odpowiednich środków chemicznych. Preparaty wykorzystywane przez specjalistów zapewniają wysoką skuteczność w walce ze wspomnianymi zagrożeniami. Po właściwym przeprowadzeniu dezynfekcji pomieszczenia pozostają w pełni bezpieczne dla ich użytkowników. Gwarantuje to Zakład dezynsekcji dezynfekcji i deratyzacji prowadzony przez Krzysztofa Piotrowskiego.

Firma ta proponuje swoim klientom również inne metody zwalczania zagrożeń biologicznych. To przede wszystkim środki fizyczne, czyli para wodna i wysoka temperatura. Do walki z bakteriami, wirusami i drobnoustrojami sprawdza się również promieniowanie ultrafioletowe. Każda z metod dopasowywana jest indywidualnie do rodzaju zagrożenia wykrytego w danym pomieszczeniu oraz preferencji zlecającego dezynfekcję. Specjaliści zajmujący się działaniami w tym zakresie poradzą sobie nawet ze wspomnianym już koronawirusem SARS-CoV2. Dezynfekcja pozwala jednak przede wszystkim utrzymać czystość powietrza w pomieszczeniach i tym samym hamować ewentualny rozwój chorób układu oddechowego czy innych dolegliwości związanych z obecnością bakterii lub wirusów.