Każdy, kto decyduje się na założenie własnego biznesu, z czasem zdaje sobie sprawę z tego, że bez pomocy dobrego prawnika, jego szanse na osiągnięcie sukcesu maleją. Wszystkie przedsiębiorstwa działają przecież w oparciu o mechanizmy gospodarki rynkowej, co oznacza, że prowadząc firmę, nie da się nie zwracać uwagi na przepisy i regulacje prawne. Przedsiębiorcy mają jednak ważniejsze rzeczy na głowie niż studiowanie kodeksów. Profesjonalną obsługę prawną firmy może zapewnić im wybrana kancelaria. Mikołaj Przytulski Kancelaria Adwokacka zaprasza do współpracy!

Na czym polega kompleksowa obsługa prawna firm?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem. Często nie ogranicza się ono tylko i wyłącznie do sfery finansowej. Polski system prawny jest bardzo skomplikowanym tworem. Przepisy stale się zmieniają, a część z nich pozostawia dużą dowolność interpretacji. Przeciętny Kowalski  nierzadko ma problem ze zrozumieniem treści regulacji zawartych w kodeksach. A przecież znajomość prawa jest konieczna do tego, by prowadzić i rozwijać firmę w sposób legalny. Tymczasem mało który przedsiębiorca ma czas na to, by pogłębiać swoją wiedzę prawniczą. Większość z nich pragnie skupić się na tym, co najważniejsze – realizacji celów biznesowych. Dlatego też potrzebny im ktoś, kto będzie czuwał nad bezpieczeństwem firmy od strony prawnej i kto zareaguje, gdy będzie ono zagrożone.

Jakie usługi realizowane są w ramach prawnej obsługi firm?

Jak informuje prawnik z Kancelarii Adwokackiej Mikołaj Przytulski, która na co dzień pomaga przedsiębiorcom w rozwiązywaniu różnorodnych problemów natury prawnej, na obsługę prawną firm składa się wiele usług. Zwykle dopasowane są one do indywidualnych potrzeb klienta. Przedsiębiorcy najczęściej proszą adwokatów o:

  • przygotowanie, analizę i weryfikację umów,
  • sporządzenie regulaminu i statutu firmy,
  • przygotowanie opinii prawnych,
  • pomoc w założeniu, przekształceniu, likwidacji firmy,
  • pomoc w rozwiązywaniu konfliktów z pracownikami, wspólnikami, kontrahentami,
  • reprezentowanie ich przed sądem lub organami państwowymi,
  • pomoc w zgłaszaniu patentów,
  • pomoc w odzyskaniu długów.

Dzięki stałej lub doraźnej pomocy niezależnych adwokatów przedsiębiorcy zyskują poczucie bezpieczeństwa, mogą zredukować koszty związane z utrzymaniem firmowego działu prawnego i zoptymalizować pracę swojego przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z Kancelarią Adwokacką Mikołaj Przytulski?

Kancelaria Adwokacka Mikołaj Przytulski to kancelaria przyjazna przedsiębiorcom. Porady prawnej można zasięgnąć osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu, co jest bardzo wygodne i oszczędza czas biznesmenów. Ponadto Kancelaria Adwokacka Mikołaj Przytulski zatrudnia doświadczonych ekspertów z dziedziny prawa gospodarczego i prawa pracy, którzy starają się jak najszybciej rozwiązać problem klienta, bo jak wiadomo – czas to pieniądz. Warto również podkreślić, że omawiana kancelaria jest elastyczna pod względem finansowym. Klient płaci tylko za te usługi, których rzeczywiście potrzebuje.