Kiedy przyszli nowożeńcy zarezerwują już salę oraz termin ślubu w kościele czy też w urzędzie stanu cywilnego, przychodzi pora na zorganizowanie całej oprawy weselnej. Po znalezieniu fotografa, kamerzysty, orkiestry lub DJ’a przychodzi pora na wybór samochodu, którym para młoda pojedzie do ślubu. Czym się kierować przy jego wyborze? O jego dekorację może zadbać Kwiaciarnia Jasek, która ma w swojej ofercie również samochody do wynajęcia.

Auto do ślubu – czym się kierować przy jego wyborze?

Najważniejszym wyznacznikiem przy wyborze auta do ślubu jest tematyka wesela. Jeśli narzeczeni zdecydowali się na motyw rustykalny, to oczywistym faktem jest, że nowoczesny samochód nie będzie pasował do stylu imprezy okolicznościowej – lepiej będzie postawić na auto zabytkowe. Przy wyborze auta ślubnego kluczową rolę odgrywa także kolor – warto zdecydować się na elegancję bieli i czerni, którą można urozmaicić kwiatami. Nie sposób nie wspomnieć również o wielkości auta. Jazda do ślubu żółtym lub czerwonym ferrari z pewnością będzie ogromną frajdą, jednakże należy pamiętać, że w takiej sytuacji konieczne będzie wynajęcie dwóch aut – jednego dla pary młodej i jednego dla świadków, a to znacznie podnosi koszty wynajmu.

Istotną kwestią jest również komfortowe wyposażenie. Samochód, którym para młoda pojedzie do ślubu, a następnie na salę weselną, obowiązkowo powinien być wyposażony w klimatyzację. W innym wypadku w upalne dni jej brak może grozić spłynięciem makijażu u panny młodej i mokrą od potu koszulą u jej przyszłego męża. Mieszkańcy Zabrza i okolic mogą skorzystać z oferty Kwiaciarni Jasek, która nie tylko wynajmie auto na specjalną okazję, ale również je udekoruje. Firma znajduje się w samym centrum miasta, przy ulicy Wolności 9, a dodarcie do kwiaciarni nie sprawi żadnych problemów. Tutaj przyszli nowożeńcy mogą zamówić również wiązanki ślubne.

Jak ozdobić auto do ślubu?

Mimo tego, że auta do ślubu same w sobie są estetyczną atrakcją, to jednak, aby podkreślić wyjątkowość wydarzenia, warto je odpowiednio udekorować. Najczęściej wybieranym dodatkiem są oczywiście kwiaty, które nawiązują swoją kolorystyką do motywu wesela. Można je umieścić na masce, tworząc z nich oryginalny wzór.  Przy ozdabianiu samochodu, który ma zawieźć nowożeńców do ślubu, warto zdecydować się również na tablice tematyczne – na przykład z napisem „Para Młoda”, „Mąż i Żona” czy też z nieco bardziej humorystycznym hasłem, które brzmi: „Koniec wolności”. Wielu przyszłych nowożeńców decyduje się również na doczepienie puszek do zderzaka samochodu.

Mimo tego, że auto do ślubu jest tylko dodatkiem, warto przywiązać szczególną wagę zarówno do jego wyboru, jak i dekoracji.