Sprawy dotyczące rozpadu pożycia małżeńskiego oraz rozwodu są niezwykle trudne. Zazwyczaj skłócone strony nie chcą dojść do porozumienia. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej. Wykwalifikowany radca prawny zajmie się dokładną analizą każdego przypadku, jak i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Co więcej, będzie mógł reprezentować klienta przed sądem.

Kiedy możliwy jest rozwód?

Sprawę o rozwód może wnieść każde małżeństwo. Jednak niezwykle rzadko zdarza się, że zostaje on udzielony podczas pierwszej rozprawy rozwodowej. Aby było to możliwe, konieczne jest porozumienie między stronami oraz brak nieporozumień dotyczących winy. W celu efektywniejszego oraz szybszego przebiegu procesu rozwodowego warto skorzystać z pomocy radcy prawnego. Jedną z godnych polecenia kancelarii prawnych, która zajmuje się prawem rodzinnym, jest ta prowadzona przez Tomasza Małyska. Wykwalifikowani radcy prawni, którzy w niej pracują, mają wieloletnie doświadczenie, co zagwarantuje Ci obsługę na najwyższym poziomie.

W zależności od okoliczności oraz stron rozwód może odbyć się:

  • bez orzekania o winie- zazwyczaj ma miejsce wtedy, gdy żadna ze stron nie wnioskuje o uznanie winy jednego z nich i polubownie chcą rozwiązać całą sytuację
  • z orzeczeniem o winie jednego z małżonków - takie orzeczenie możliwe jest tylko wtedy, gdy sąd stwierdza ewidentną winę jednej strony (na przykład zdradę)
  • z podziałem majątku - jeżeli małżeństwo ma wspólną działalność lub posesję, podczas sprawy rozwodowej  można dokonać jego podziału
  • rozwód z orzeczeniem alimentów dla dzieci - jeżeli w małżeństwie są dzieci, sąd ustala kwotę miesięcznych alimentów, jakie ojciec musi płacić na dzieci.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy radcy prawnego podczas sprawy rozwodowej?

Jak możesz się domyślać, sprawa rozwodowa to co najmniej kilka etapów. Pierwszym z nich powinno być zgłoszenie się do wybranej kancelarii prawnej. Dopiero później należy utworzyć wniosek o rozwód, który przekażesz współmałżonkowi. Zdecydowana większość osób robi odwrotnie. Najpierw wnioskuje o rozwód, a dopiero później w razie nieporozumienia konsultuje się z radcą prawnym. Jednak lepszym rozwiązaniem jest ta pierwsza opcja. Pozwoli to na efektywniejsze przeprowadzenie całego procesu. Radca prawny pomoże Ci również  w stworzeniu pozwu. W kolejnych etapach, zajmie się tworzeniem kolejnych pism oraz reprezentacją przed sądem.

Podczas sprawy rozwodowej niezwykle ważna jest wiedza z zakresu przepisów prawa oraz doświadczenie. W sytuacji, gdy druga strona będzie chciała obarczyć Cię winą i zezna na Twoją niekorzyść, tylko wykwalifikowany doradca będzie w stanie stanąć w Twojej obronie. Pamiętaj, że skorzystanie z porady kancelarii radcy prawnego zapewni Ci korzystny wyrok.