Zaginięcie osoby bliskiej to zawsze ogromna tragedia dla rodziny i znajomych. W takiej sytuacji koniecznie trzeba się wziąć jak najszybciej do działania. Każda sytuacja jest inna, jednak dla doświadczonych osób zdobycie jak największej ilości informacji, jest kluczowe dla poprowadzenia sprawy.  Wtedy z pewnością przyda się pomoc prywatnego detektywa.

Czy warto zgłosić zaginięcie na policję?

Policja jest pierwszym organem, który ma odpowiednie kompetencje, aby poszukiwać osoby zaginione. Żeby dokonać zgłoszenia, wystarczy wybrać się do najbliższej jednostki. Osoba przyjmująca zgłoszenie jest zobowiązana do utrzymywania stałego kontaktu z rodziną osoby zaginionej i udzielania jej informacji. Konieczne jest również odebranie potwierdzenia zgłoszenia, ponieważ może być przydatne w przyszłości.

Prywatny detektyw — kiedy warto się do niego udać?

Jeżeli policja nie zrobi nic w tej materii i nie będzie miała żadnych tropów, dobrze jest się udać do prywatnego detektywa. W trakcie prowadzonego śledztwa przez prywatnego detektywa zostają udokumentowane istotne informacje dotyczące trwających poszukiwań. Detektywistyczne metody są tutaj najlepszym doradcą, ponieważ to one najczęściej przyczyniają się do odnalezienia zagubionej osoby.

Poszukiwania osób zaginionych przez detektywa zaczynają się niemal natychmiast, gdy tylko wybierzemy się do profesjonalisty. Śledczy nie zwleka ani chwili, aby w jak najszybszym czasie rozwikłać sprawę. Jeżeli mamy jakiekolwiek podejrzenie, że mogło się stać coś złego albo, że porwany jest narażony na niebezpieczeństwo, to warto o tym poinformować śledczego, gdyż może to wnieść wiele do sprawy.

Czy ciężko jest zostać detektywem?

Aby zostać detektywem jak Dominik Krasiński z firmy Search, to koniecznie trzeba mieć skończone 21 lat, posiadać co najmniej średnie wykształcenie oraz nie można być karanym. Trzeba też odbyć odpowiednie szkolenie detektywistyczne oraz otrzymać licencję uprawniającą do wykonywania zawodu.