Pochodzące z rynku wtórnego maszyny budowlane cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów. Taki stan rzeczy wynika oczywiście z przyczyn finansowych, ponieważ urządzenia używane są znacznie tańsze od swoich odpowiedników pochodzących wprost z salonu. Okazuje się jednak, że niska cena wcale nie musi oznaczać tego, że udało się trafić na doskonałą ofertę. Z jakimi zagrożeniami należy się liczyć i dlaczego pomoc rzeczoznawcy ma prawo okazać się wręcz nieoceniona?

Stopień eksploatacji i ewentualne wady ukryte

Maszyny budowlane z rynku wtórnego stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla urządzeń nowych – o ile oczywiście były odpowiednio utrzymywane i wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Ich zakupem najczęściej zainteresowane są mniejsze lub nowe firmy, które na samym początku działalności nie mogą pozwolić sobie na ogromne inwestycje. Czy zatem decyzję o wyborze konkretnej oferty należy podjąć jak najszybciej i sugerować się głównie wyznacznikiem najniższej ceny? Absolutnie nie.

Zawsze warto mieć na uwadze fakt, że nie każdy sprzedawca podchodzi do transakcji uczciwie, a podejrzanie atrakcyjne koszty mogą świadczyć o tym, że ktoś sprzętu chce się po prostu sprytnie pozbyć. Jak podkreślają pracownicy firmy Elkom – wciąż nie brakuje sytuacji, w których oferowane maszyny budowlane mają wiele wad ukrytych, które bardzo trudno dostrzec podczas wstępnych oględzin. Co zatem zrobić, aby pozornie doskonała inwestycja nie okazała się finansowym koszmarem?

W czym pomogą rzeczoznawcy?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest zasadniczo dość prosta. Aby wykryć ewentualne wady lub niedoskonałości maszyny budowlanej, trzeba wiedzieć, gdzie patrzeć. Całej procedury oczywiście nie da się przeprowadzić bez doświadczenia oraz odpowiednio usystematyzowanej wiedzy. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług świadczonych m.in. przez firmę Elkom. Co warte podkreślenia – rzeczoznawcy są w stanie zagwarantować swoim klientom obsługę kompleksową.

 Mowa tutaj nie tylko o weryfikacji poprawności działania maszyny, ale także i przygotowaniu analizy i precyzyjnego kosztorysu ewentualnej naprawy. W razie zaistnienia takiej konieczności fachowcy zajmą się też oceną stanu technicznego i wykonaniem próby ruchowej. Na szeroko zakrojone doradztwo mogą liczyć nie tylko właściciele firm, lecz również osoby prywatne. Choć skorzystanie z pomocy rzeczoznawcy wiąże się z pewnymi wydatkami, to poniesione koszty z pewnością można potraktować w kategorii inwestycji, która zwróci się niezwykle szybko.