Służy do mierzenia i wskazywania czasu. Zegar – przedmiot, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Kiedyś występował wyłącznie w przestrzeni publicznej. Dziś jest niezastąpionym elementem wyposażenia każdego domu. Na przestrzeni lat zmieniał swój wygląd, by z prostej formy przeobrazić się w prawdziwe dzieło sztuki. Unikatowe, drewniane zegary ścienne tworzy Darwood Engraving z Bandrowa Narodowego.

Jak zrobić drewniany zegar?

Zadanie to choć z pozoru wydaje się proste, jest bardzo czasochłonne i wymaga sporych umiejętności. Najpierw należy pociąć drzewo na plastry, a następnie pozostawić je do wyschnięcia. Czas leżakowania drewna zależy od rodzaju wybranego pnia. Kolejnym krokiem jest obróbka, czyli wygładzenie, wywiercenie otworu pod wskazówki, wyfrezowanie miejsca na mechanizm z baterią. Jednak najbardziej przyjemnym momentem w tworzeniu wyrobów z drewna jest nadawanie im konkretnego charakteru. To jak ma wyglądać zegar, możemy zostawić w rękach specjalistów lub sami zadecydować o tym, sporządzając własny, unikatowy projekt. Darwood Engraving to firma produkująca zegary ścienne z prawdziwego drewna. Jak mówi jeden z ekspertów:

Dorastaliśmy wśród lasów i dzikiej przyrody, co zainspirowało nas do tworzenia wyrobów z najbardziej naturalnego surowca – drewna. Chcemy, żeby każdy nasz klient poczuł odrobinę spokoju i szczęścia bieszczadzkich lasów, za każdym razem, gdy spojrzy na tarczę swojego zegara.

W ofercie firmy znajdują się także: drewniane szyldy i albumy, wyroby z drewna do ogrodu, a nawet drewniane stoliki kawowe.

Jak dobrać zegar ścienny do wnętrza?

W dzisiejszych czasach zegar ścienny służy nie tylko do odmierzania czasu, ale jest istotnym elementem wystroju każdego pomieszczenia. Obecnie mamy tak wiele różnorodnych modeli, że bez trudu dobierzemy ten, najbardziej pasujący do naszego wnętrza i charakteru. Dla miłośników natury i stylu rustykalnego odpowiedni będzie drewniany zegar ścienny o prostej formie. Wyszukane, inspirowane przemysłem wzornictwo to propozycja do pomieszczenia o charakterze industrialnym. Klasyczny zegar z wahadłem lub kukułką to odpowiednik dla stylu retro. Natomiast wszystkie metalowe lub wykonane z tworzyw sztucznych czasomierze o minimalistycznym kształcie będą pasować do nowocześnie urządzonych wnętrz.