Rok 2020 nie jest rokiem przedsiębiorców. Pandemia sprawiła, że wiele przedsiębiorstw zbankrutowało lub zadłużyło się w bankach. Rząd nie pozostaje obojętny i wprowadza tarczę antykryzysową, która ma za zadanie wesprzeć finansowo firmy najbardziej dotknięte kryzysem. Czy możesz skorzystać z tarczy antykryzysowej? Zobacz, dla kogo są przeznaczone ulgi i czy Twoja firma spełnia wymagania!

Dla kogo jest przeznaczona?

I choć z początku wiele osób twierdziło, że tarcza antykryzysowa będzie przeznaczona wyłącznie dla małych firm, polski rząd nie pozostał obojętny również na problemy średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Projekt został podzielony na trzy części, a każda z nich jest przeznaczona dla innej wielkości firmy. Z tarczy mogą skorzystać zarówno osoby posiadające jednoosobową działalność gospodarczą, jak i właściciele przedsiębiorstw zatrudniających tysiące pracowników. Rodzaj pomocy zależy od liczby pracowników oraz spadku przychodów z powodu pandemii koronawirusa.

Znajdź zaufanego księgowego!

Korzystanie z usług dobrego biura rachunkowego to podstawa. Jednym z polecanych jest biuro rachunkowe Rozlicz To, którego siedziba znajduje się w Gliwicach. Dlaczego przyda Ci się pomoc księgowego? Przede wszystkim na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę, dlatego jest w stanie zaproponować klientom korzystne ulgi od razu po ich wprowadzeniu. Księgowy zajmie się również wszelkimi związanymi z tym formalnościami. Jest to zdecydowanie oszczędność czasu przedsiębiorcy, który w czasie kryzysu i tak jest mocno ograniczony. Pomoc księgowego przyda się nie tylko w najgorszym okresie kryzysu, ale również na co dzień – do załatwiania bieżących spraw księgowych i rachunkowych. Doświadczony księgowy to pewność, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą wykonywane w terminie i zawsze w prawidłowy sposób. Pozwoli to na znaczne obniżenie kosztów działalności i uniknięcie kar.

Przykładowe ulgi tarczy finansowej

Wśród przykładowych elementów tarczy antykryzysowej poświęconych przedsiębiorstwom można wymienić:

  • bezzwrotną pożyczkę umożliwiającą utrzymanie zatrudnionych pracowników,
  • automatyczne wznowienie kredytu obrotowego,
  • wsteczne rozliczenie strat podatkowych PIT oraz CIT,
  • zwolnienie ze składek ZUS,
  • pomoc w spłacaniu pożyczek unijnych.

To tylko niektóre z ulg, jakie czekają na przedsiębiorców. I choć nie zawsze będą w stanie zrekompensować wszystkie poniesione straty, nie da się ukryć, że są sporą pomocą. O szczegółowe informacje należy spytać księgowego, który pomoże podjąć dalsze kroki.