Piękna wiosenna aura, coraz dłuższe i cieplejsze dni, więcej słońca, perspektywa zbliżającego się urlopu – wszystko to może zachęcać do pozytywnych zmian i wprowadzania nowych nawyków pielęgnacyjnych. Wiosna to bowiem najlepszy czas, by bardziej o siebie zadbać. Co więc robić, by wyglądać zdrowo, młodo i promiennie? Poznaj kilka trików, które warto wprowadzić wiosną do swojej codziennej pielęgnacji.

1. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Prawidłowe oczyszczanie to podstawa pielęgnacji twarzy bez względu na porę roku. Oczyszczanie twarzy należy wykonywać codziennie rano i wieczorem. Aby dokładnie zmyć makijaż, brud, kurz i nadmiar sebum należy stosować dwuetapowe oczyszczanie. Na czym ono polega? Otóż najpierw za pomocą płynu micelarnego lub olejku robimy demakijaż. Kosmetyk nie domyje niestety całkowicie twarzy, poza tym zostawia na skórze tłusty film. Dlatego właśnie kolejnym krokiem powinno być dokładne domycie skóry wodą i delikatnym żelem myjącym lub pianką. Ważne, by robić to delikatnie, bez nadmiernego pocierania. W ten sposób pozbędziemy się resztek makijażu, sebum i innych zanieczyszczeń, a skóra będzie czysta i promienna. Jeśli jeszcze nie wprowadziłaś do swojej rutyny pielęgnacyjnej dwuetapowego oczyszczania, koniecznie zrób to właśnie teraz.

2. Peeling i maseczka raz w tygodniu

Zastanawiasz się, jak przygotować skórę na wiosnę? Otóż skóra twarzy potrzebuje przede wszystkim regularnego złuszczania. W tym celu należy wykonywać peeling skóry, który złuszcza i usuwa martwy naskórek, oczyszcza zatkane pory, wygładza i pomaga wyrównać koloryt skóry. Do twarzy najlepiej sprawdza się peeling enzymatyczny, który nie zawiera żadnych ostrych drobinek, które mogłyby podrażnić wrażliwą skórę. Dzięki peelingowi skóra stanie się też bardziej miękka i jędrna.

Twoja codzienna pielęgnacja twarzy powinna być bogata i przemyślana. Kolejną rutyną pielęgnacyjną, którą warto więc wprowadzić wiosną, jest nakładanie maseczki na twarz. Odżywcza maseczka dostarczy skórze porcję witamin i antyoksydantów. Skóra będzie zregenerowana oraz odzyska zdrowy i świeży wygląd. Wybór maseczek do twarzy jest ogromny – należy dobierać je w zależności od potrzeb cery. Warto też stawiać na produkty kosmetyczne, które mają naturalne składy. Pamiętaj też, że tylko regularnie stosowane zabiegi pielęgnacyjne przyniosą widoczne efekty. Peeling i maseczkę należy nakładać obowiązkowo raz w tygodniu.

3. Serum z witaminą C

Wiosną warto bardziej zadbać o swoją skórę. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Otóż idealnym na to sposobem jest wprowadzenie do swojej pielęgnacji witaminy C, która jest naturalnym antyoksydantem. Dzięki niej Twoja codzienna pielęgnacja twarzy wskoczy na wyższy poziom. Witaminę C najlepiej dostarczyć swojej skórze w postaci serum, które można stosować codziennie rano i/lub wieczorem, albo 2-3 razy w tygodniu. Serum z witaminą C rozjaśnia przebarwienia, sprawia, że skóra jest pełna zdrowego blasku i promienna. Witamina C stosowana regularnie dodaje elastyczności, spłyca zmarszczki i pomaga opóźniać procesy starzenia. Jest idealna do każdego rodzaju cery. Trzeba tylko pamiętać, że ma działanie fotouczulające, dlatego, gdy wychodzimy na słońce, po nałożeniu serum z witaminą C należy zaaplikować też ochronny krem z filtrem.

4. Krem z filtrem

Ochrona przeciwsłoneczna to bardzo ważny element pielęgnacji skóry. Nie można więc zapominać o codziennym stosowaniu kremu z filtrem. Krem z filtrem do twarzy najlepiej nakładać przez cały rok, wiosną i latem zaś jest to produkt obowiązkowy! Kremy SPF 50 zabezpieczają przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV i spowalniają procesy starzenia się skóry. Słońce sprzyja powstawaniu przebarwień, których często trudno się pozbyć. Niestety przyspiesza też pojawianie się zmarszczek. Ochrona przed słońcem to więc konieczność, dlatego w Twojej wiosennej kosmetyczce nie może zabraknąć kremu z filtrem.

5. Olejowanie włosów

Oczywiście należy wspomnieć także o pielęgnacji włosów, które tak samo, jak skóra potrzebują szczególnej troski. Wiosną i latem na nasze włosy szkodliwie działają takie warunki atmosferyczne jak słońce, wysokie temperatury czy wiatr. Jest to więc idealny moment, by zacząć regularnie olejować włosy. Naturalne oleje roślinne są źródłem substancji odżywczych, które wnikają w głąb włosa, wzmacniają cebulki, regenerują, odżywiają i dodają włosom blasku. Olejowanie sprawia też, że włosy rzadziej wypadają, szybciej rosną, nie plączą się, a końcówki się nie rozdwajają. Żeby olejowanie przyniosło efekty, znowu musi być wykonywane regularnie, np. raz w tygodniu. Kluczem do sukcesu jest też wybór odpowiedniego oleju, który powinien być dostosowany do porowatości włosów.

Więcej o olejowaniu dowiesz się z artykułu: Olejowanie włosów od A do Z. Od czego zacząć i jaki olej wybrać?