Blog Panoramy Firm

Badanie USG stawów– dlaczego warto je wykonać?

Materiał partnera
2019-09-03
Staw barkowy

Wbrew powszechnie panującej opinii choroby stawów potrafią dać się we znaki nie tylko osobom starszym, ale także dzieciom, młodzieży i osobom w sile wieku. Niestety wśród społeczeństwa problemy ze stawami często są bagatelizowane. Ewentualne dolegliwości tłumaczy się warunkami meteorologicznymi lub wychodzi się z błędnego założenia, że w pewnym okresie życia, stawy po prostu muszą dać o sobie znać. Jakie są objawy chorób stawów oraz w jaki sposób je leczyć?

Choroby stawów – objawy

W przypadku chorób stawów, zresztą jak w zdecydowanej większości innych jednostek chorobowych, szanse na skuteczne i przede wszystkim bezinwazyjne leczenie znacząco rosną, jeżeli dolegliwości zostaną dostrzeżone jak najszybciej. Zasadniczym objawem, który jasno sygnalizuje fakt, że ze stawami zaczyna dziać się coś niepokojącego, jest silny, uniemożliwiający wręcz właściwe funkcjonowanie ból. Warto w tym przypadku podkreślić, iż ma on charakter stały, który jednak może zostać wzmocniony poprzez wykonywanie czynności, związanych np. z konkretnym zawodem. W pewnym momencie ból osiągnąć może taki poziom, iż problematyczne staną się codzienne obowiązki.

O złym stanie stawów świadczyć mogą także charakterystyczne trzaski podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Choć rynek obecnie zalany jest różnego rodzaju suplementami diety, zawierającymi m.in. kolagen oraz specjalistycznymi maściami, warto wiedzieć, że mają one jedynie charakter doraźny. Leczenie chorób stawów to skomplikowany i przede wszystkim wieloetapowy proces. Jak zatem zadbać o należyty stan swojego zdrowia?

Badanie USG stawów – największe korzyści

Choć badanie USG zdecydowanie najbardziej kojarzy się z badaniami jamy brzusznej i jest to skojarzenie w pełni uzasadnione, nie zmienia to jednak faktu, iż nowoczesne ultrasonografy są w stanie skutecznie pomóc wszystkim tym, którzy borykają się z problemami ze stawami. Uzyskiwany dzięki falom ultradźwiękowym obraz, pozwala dokładnie ocenić stan badanych stawów i ścięgien, a co za tym idzie, wdrożyć najkorzystniejszą z punktu widzenia pacjenta terapię. Ogromną zaletą skorzystania z ultrasonografu jest również fakt, iż badanie przeprowadzić można z taką samą skutecznością bez względu na to, czy chodzi o staw kolanowy, łokciowy, barkowy, czy też biodrowy.

Metodą tą posługują się przede wszystkim najlepiej wyposażone placówki, do których zdecydowanie zalicza się Klinika Pediatryczna Zdrowe Dziecko. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu lekarze są zagwarantować swoim pacjentom bardzo sprawny powrót do zdrowia. Warto również wspomnieć o tym, iż badanie USG stawów jest zabiegiem absolutnie bezbolesnym, dlatego nawet najmłodsi nie mają się zupełnie czego obawiać.

Opracowanie artykułu:

Klinika Pediatryczna Zdrowe Dziecko

al. Armii Krajowej 34, 05-800 Pruszków mazowieckie
e-mail
www