Niemcy to kraj, który już dawno otworzył swoje granice dla polskiego pracownika. Od kilku lat u naszego zachodniego sąsiada pracę znajdują budowlańcy, kierowcy czy lekarze. Od kilku lat niemieccy pracodawcy z ogromną chęcią zatrudniają także polskich opiekunów i opiekunki dla najstarszych członków swojego społeczeństwa. Praca ta choć trudna, cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków. Dlaczego warto wyjechać?

Społeczeństwo starzejące się

Niemieckie społeczeństwo starzeje się. Każdego roku drastycznie zwiększa się liczba starszych osób, które wymagają kompleksowej opieki. Niemiecki rząd gwarantuje swoim seniorom bardzo rozbudowany system usług związanych z ich pielęgnacją. Niestety brakuje osób, które są niezbędne  , żeby działał on prawidłowo. Z pomocą przychodzą polscy pracownicy. Każdego dnia za zachodnią  granicę naszego kraju wyjeżdżają dziesiątki kobiet, które podejmują się opieki nad starszymi Niemcami. Pracą tego typu zainteresowani są także mężczyźni, jednak póki co stanowią oni mniejszość. Specjalistyczne kursy i szkolenia, organizowane przez biura pośrednictwa pracy, przygotowują przyszłych opiekunów do nowej roli. Mogą oni pracować w niemieckich domach opieki lub zostać zakwaterowani w domu klienta. Praca opiekunki w Niemczech nie jest łatwa, ale daje mnóstwo satysfakcji. Opieka nas osobami starszymi, którym często towarzyszą liczne choroby jest bardzo wymagająca. Do obowiązków opiekunki należy kompleksowa pielęgnacja seniora, nadzorowanie przyjmowanych przez niego leków, gotowanie, sprzątanie, a także dotrzymywanie mu towarzystwa. Często jest to praca całodobowa. Niemniej ma też wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim jest bardzo dobrze płatna. Praca w Niemczech charakteryzuje się o wiele wyższymi stawkami godzinowymi niż ta sama praca wykonywana w Polsce. Dodatkowo opiekunki osób starszych nie muszą martwić się o koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem, które pokrywa pracodawca. Legalne zatrudnienie tego typu wlicza się także do stażu pracy, co jest istotne, jeżeli chodzi o wysokość przyszłej emerytury. Ponadto niemieccy seniorzy bardzo doceniają Polki w roli swoich opiekunek. Uważają je za osoby zaradne i sympatyczne oraz czują się bezpiecznie w ich towarzystwie. Ma to niewątpliwie duży wpływ na radość z wykonywanej pracy.

Dobry pośrednik

Jeżeli zdecydujemy się na wyjazd do Niemiec w charakterze opiekunki dla osób starszych, warto skorzystać ze sprawdzonego biura pośrednictwa pracy jakim jest np. Planeta Pracy. Na tle innych pośredników posiada ono bardzo atrakcyjną ofertę. Przede wszystkim gwarantuje swoim pracownikom legalne zatrudnienie z wysokim wynagrodzeniem już na sam początek pracy. Jako jedne z nielicznych oferuje spersonalizowany dobór ofert oraz krótki czas oczekiwania na kontrakt. Planeta Pracy zapewnia swoim pracownikom czytelne i zrozumiałe umowy oraz całodobową opiekę koordynatora, do którego można się zwrócić z każdym problemem. Dodatkowo każda opiekunka może skorzystać ze wsparcia prawnego oraz kadrowego, a także nie musi się martwić o koszty związane z podróżą do Niemiec. Na miejscu zapewnione jest komfortowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Planeta Pracy działa na rynku wiele lat. Przez ten czas firma zdobyła duże doświadczenie w branży oraz stała się solidnym i wiarygodnym partnerem dla niemieckiego klienta. Bez obaw możemy skorzystać z jej usług.