Wielofunkcyjność to hasło, które przyświeca branży optycznej i nowym technologiom tworzenia okularów korekcyjnych. Potwierdzeniem tych słów są soczewki progresywne, które gwarantują płynną regulację mocy widzenia obiektów znajdujących się w bliskiej, średniej oraz dalszej odległości. Dzięki takiej własności jedna para okularów zawiera w sobie cechy nawet trzech różnych szkieł. Progresywne soczewki okularowe można również stworzyć w opcji Transitions, które wyróżniają się właśnie wielofunkcyjnością i są coraz popularniejsze na rynku. O ich zastosowaniu opowiadają optycy z salonu optycznego PRESTIŻ, który działa w Malborku.

Inteligentne szkła Transitions

Jak wyjaśniają optycy z salonu optycznego PRESTIŻ, te inteligentne soczewki okularowe wyróżniają się niezwykłą funkcją – dostosowywaniem do zmieniającego się oświetlenia. Oznacza to, że takie szkła zaciemniają się w przypadku wystawienia na intensywne promieniowanie słoneczne, a rozjaśniają w cieniu czy też w pomieszczeniach. Jak to możliwe?

Okulary wyposażone są w rewolucyjne soczewki okularowe fotochromowe z cząsteczkami zwanymi fotochromami. To one wystawione na promienie UV zmieniają swoją strukturę, gwarantując efekt przyciemniania soczewek. Warto dodać, że cząsteczki fotochromowe pracują nieustannie, dzięki czemu okulary dbają o oczy użytkownika przez cały czas. W pełnym słońcu działają jak wysokiej klasy soczewki przeciwsłoneczne. W pomieszczeniach stają się całkowicie bezbarwne. Nadal jednak chronią one wzrok, ale przed tzw. światłem niebieskim, poprzez zastosowanie odpowiedniej powłoki antyrefleksyjnej.

                                                            – tłumaczy optyk z salonu PRESTIŻ.

Komu polecane są inteligentne szkła Transitions?

Inteligentne szkła Transitions przeznaczone są dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i cenią sobie wygodę. Optycy z salonu optycznego PRESTIŻ polecają ich zakup przede wszystkim użytkownikom w wieku 20-65 lat, czyli wszystkim tym, którzy są bardzo mobilni i wiele godzin korzystają z urządzeń elektronicznych: smartfonów, tabletów, laptopów oraz komputerów. Warto bowiem raz jeszcze podkreślić, że szkła fotochromowe pochłaniają szkodliwe niebieskie światło emitowane przez ekrany urządzeń elektronicznych, dzięki zastosowaniu odpowiedniej powłoki antyrefleksyjnej. Codzienna praca przed komputerem dzięki takim soczewkom przestaje być szkodliwa dla wzroku, a redukcja docierającego do oczu promieniowania wpływa na mniejsze zmęczenie w trakcie dnia.

Ponadto inteligentnymi okularami zainteresować szczególnie powinni się kierowcy zawodowi. Wysokiej klasy szkła fotochromowe zagwarantują im komfortową jazdę i szerokie pole widzenia  nawet w trakcie podróżowania pojazdem przy intensywnym nasłonecznieniu, ponieważ jako jedyne szkla fotochromowe ściemniają się również za szybą samochodu. Oferujemy im również opcję zastosowania polaryzacji, która redukuje uciążliwe odblaski, chroni oczy przed intensywnym światłem i sprawia, że oczy są bardziej zrelaksowane.

TRANSITIONS – polecane inteligentne soczewki

Specjaliści z salonu optycznego PRESTIŻ zdradzają, że soczewki z cząsteczkami fotochromowymi produkowane są obecnie przez wielu producentów. Wśród nich wysokiej klasy szkłami wyróżnia się firma JZO S.A, która wypuściła na rynek inteligentne soczewki Transitions, adaptujące się do zmiennych warunków oświetlenia oraz zadbała o chronienie oczu przed olśnieniem, zmęczeniem oraz promieniowaniami UVA i UVB. Producent ten skupił uwagę również na designerskim wyglądzie swoich szkieł, które można dopasować do własnego stylu oraz poczucia gustu. Co to oznacza?

Optycy z salonu PRESTIŻ są w stanie zaoferować okulary TRANSITIONS w wielu różnych modelach zarówno jeśli chodzi o rodzaje oprawek, jak i kolory przyciemnienia. Korzyści z zakupu szkieł fotochromowych jest zatem bardzo dużo. Nie trzeba również obawiać się bardzo wysokiej ceny!