Postawienie diagnozy o cukrzycy diametralnie zmienia życie pacjenta. W większości przypadków konieczne jest regularne kontrolowanie poziomu cukru we krwi oraz radykalne zmiany w nawykach żywieniowych. Część modyfikacji możemy przeprowadzić sami. Jednak dzięki pomocy wyspecjalizowanej diabetolog Doroty Kaźmierskiej będziemy mieć pewność, że to, co jemy, faktycznie nam służy. Zacznijmy jednak od podstawowych zasad diety cukrzycowej.

Fundamenty diety cukrzycowej

Na początek warto zaznaczyć, że dieta może wspomóc leczenie cukrzycy typu II, która ma podłoże genetyczne i środowiskowe i jest najczęściej występującym rodzajem schorzenia. Jakimi zasadami powinniśmy się kierować, kiedy zdiagnozowano u nas cukrzycę typu drugiego?

Najważniejsze jest unikanie pokarmów, które powodują gwałtowny wzrost poziomu glukozy. Dozwolone są za to produkty z kategorii:

  • nabiałów np. sery, zsiadłe mleko, jogurt i maślanka, wyłączając przetwory słodzone,

  • warzywa we wszelkiej postaci, jednak najzdrowsze będą te surowe,

  • produkty zbożowe, makarony i płatki,

  • mięso ze szczególnym naciskiem na drób, chudą wołowinę i wieprzowinę oraz ryby,

  • owoce, ale w ograniczonym stopniu.

Warto również pamiętać, żeby cukier zastąpić zamiennikami, takimi jak ksylitol lub stewia. Szczegółowe zestawienie artykułów korzystnych dla zdrowia znajdziemy w gabinecie diabetolog Doroty Kaźmierskiej.

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Powiedzmy sobie teraz kilka słów o tym, na jaką pomoc możemy liczyć, zgłaszając się do diabetologa Doroty Kaźmierskiej. Doktor edukuje swoich pacjentów w zakresie zdrowego odżywiania, konieczności ćwiczeń i badań glukometrem.

Gabinet znajduje się w Elblągu i przyjmuje pacjentów z województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Korzystając z usług tej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej, możemy liczyć na prawidłową diagnozę oraz leczenie. Doktor Dorota Kaźmierska jest lekarzem z 30-letnim doświadczeniem. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, aby aktualna wiedza naukowa mogła służyć chorym.