W dzisiejszych czasach wygląd jest szczególnie ważny. Chcemy prezentować się młodo i ładnie w każdym wieku. Nic dziwnego, ponieważ bardzo liczy się pierwsze wrażenie. Aby było idealne, warto zadbać o makijaż “na stałe”. Makijaż permanentny zarówno podkreśla urodę, jak i pomaga w zamaskowaniu jej mankamentów. Wykorzystuje się go w celu podkreślenia ust, oczu lub brwi, a także u osób, które posiadają nieestetyczne blizny. Wprowadzenie pod skórę specjalnych barwników, sprawia, że efekt makijażu może trwać nawet trzy lata. 

Makijaż permanentny od strony medycznej

Wydawałoby się, że makijaż dotyczy jedynie ust, brwi lub powiek, ale to nie wszystko. Nie wszyscy wiedzą, że występuje również pigmentacja medyczna, która pozwala na ukrycie blizn, a nawet może rysować brodawki sutkowe. Jednak należy pamiętać, że blizny można poddawać pigmentacji tylko pod dwoma warunkami. Pierwszym z nich jest odpowiednio wysoka miękkość blizny, a drugim brak opalania miejsca, do którego zostanie wprowadzony barwnik. W przeciwnym razie może odróżniać się od reszty skóry.

Szczególnie popularna jest pigmentacja medyczna piersi. Jest to rozwiązanie dla kobiet, które cierpią z powodu kompleksów po mastektomii lub po prostu chciałyby zmienić kształt swoich brodawek sutkowych na bardziej estetyczny albo ciemniejszy kolor. Panuje przekonanie, że makijaż permanentny jest zabiegiem dla kobiet. Jest to jednak mylne myślenie. Mężczyźni również decydują się na pigmentację np. głowy, aby stworzyć imitację ogolonego włosa. 

Na czym polega technika makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny często jest błędnie uznawany za formę tatuażu. Natomiast barwniki, które stosuje się w celu tatuowania posiadają większą cząsteczkę i dostają się w znacznie głębsze okolice skóry. Zabieg makijażu permanentnego polega na niewielkim naruszeniu wierzchniej warstwy naskórka. Podczas zabiegu igłą wprowadza się barwnik pod warstwę skóry. Makijaż permanentny najczęściej dotyczy ust, brwi oraz oczu, ale można go stosować również na innych częściach ciała. Istnieje mnóstwo technik wykonywania makijażu permanentnego. Wybiera się metodę, która najbardziej sprawdzi się u konkretnej osoby. Bez względu na użytą technikę, makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym, więc należy pamiętać, że jego działanie obejmuje tylko naskórek. Nawet, gdy pielęgnujemy ów obszar, barwnik w końcu się wyłuszczy razem z naskórkiem.

Jeśli nie ponawiamy makijażu, to musimy liczyć się z tym, że utrzyma się on do ok. 3 lat. Można jednak wymienić kilka cech indywidualnych, które wpływają na trwałość makijażu permanentnego. Wśród takich czynników można wyróżnić: wiek danej osoby (dojrzałe kobiety mogą liczyć na dłuższe utrzymanie makijażu), typ cery, metody pielęgnacji skóry, narażenie skóry na promienie słoneczne, głębokość implantacji pigmentu i jego rodzaj, a także przyjmowane leki.

Makijaż permanentny to bardzo wygodny i trwały sposób na poprawę wyglądu. Dlatego warto zdecydować się na taki zabieg w salonie kosmetycznym AlesiaGlowUp z Białej Podlaskiej, który umożliwia podkreślenie walorów każdej kobiecej urody oraz maskowanie jej niedoskonałości. Wykwalifikowany personel wykonuje makijaż permanentny brwi (w tym brwi ombre) oraz makijaż permanent ust, a także kreski na powiekach z gwarancją wykonania po ok. 4 tygodniach korekty (dopigmentowania). Oferta salonu obejmuje także mikropigmentację skóry głowy oraz kamuflaż blizn.