Chciałabyś zajść w ciążę? A może już zobaczyłaś dwie kreski na teście ciążowym? Jeśli tak, to na pewno zastanawiasz się, jakiego wybrać ginekologa do prowadzenia ciąży. Przede wszystkim ważne jest to, aby był to specjalista o długoletniej praktyce lekarskiej, najlepiej prowadzący własny, nowoczesny gabinet. Idealnym przykładem jest tutaj gabinet ginekologiczny Wenus, który czynny jest 24 godziny na dobę. Dlaczego warto go wybrać? Sprawdź!

Kiedy udać się do ginekologa?

Jedną z sytuacji jest oczywiście zajście w ciążę. W takim przypadku absolutnie nie powinnaś zwlekać z wizytą. Najlepiej byłoby, gdybyś znalazła się pod opieką ginekologa przed 10. tygodniem ciąży. Wiedz także, że pierwsza wizyta jest bardzo ważna z tego względu, że należy wtedy wykonać wiele istotnych badań. Specjalista prowadzący gabinet ginekologiczny Wenus doskonale o tym wie, dlatego wszystkie swoje ciężarne pacjentki kieruje m.in. na:

  • morfologię krwi, 

  • badanie ogólne moczu, 

  • badanie grupy krwi,

  • badanie czystości pochwy, 

  • badanie w kierunku toksoplazmozy, 

  • badanie w kierunku różyczki, 

  • badanie stężenia glukozy we krwi.

Ponadto w swoim gabinecie wykonuje niezbędne badania cytologiczne. 

Profesjonalne prowadzenie ciąży

W gabinecie ginekologicznym Wenus na prowadzenie ciąży składają się regularne wizyty – specjalista dba o to, aby każda ciężarna miała zapewnioną przynajmniej jedną wizytę w ciągu miesiąca. Są one istotne, ponieważ dzięki nim można wykryć ewentualne schorzenia narządu rodnego, które nieleczone mogłyby zagrozić płodowi. Natomiast w ostatnich dniach ciąży spotkania odbywają się znacznie częściej – wszystko po to, aby móc stale monitorować pracę serca nienarodzonego dziecka czy w celu wykonywania badań KTG. 

Podczas regularnych wizyt we wspomnianym gabinecie przeprowadzane są także inne istotne badania – lekarz sprawdza wagę, tętno oraz wykonuje badania USG (posiada do tego nowoczesny sprzęt). Stara się także zapewniać miłą atmosferę i indywidualnie podchodzi do każdej pacjentki. Z chęcią odpowiada także na wszystkie pytania ciężarnej.