O tym, że piękny uśmiech potrafi przełamać wiele barier społecznych, nie trzeba przekonywać nikogo. Niemniej jednak utrzymanie swojego uzębienia w należytej kondycji – w szczególności, jeśli chodzi o i kolor – nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego właśnie tak dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju metody wybielania zębów. Czy to osiągnięcia celu wystarczą sposoby domowe, czy też lepiej udać się do specjalisty?

Czy pasy wybielające rzeczywiście działają?

Zdecydowanie najprostszą metodą wybielania zębów jest zakup odpowiedniej, przeznaczonej do tego celu pasty. Rozwiązanie to przedstawia się bardzo atrakcyjnie przede wszystkim pod względem ekonomicznym, ponieważ cena tego typu produktów jest bardzo zbliżona do kosztów, jakie przyjdzie nam ponieść podczas zakupu pasty standardowej. Klucz do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów stanowi w tym przypadku regularność stosowania. I choć ostateczne efekty zazwyczaj odbiegają od tego, co można zobaczyć w reklamach telewizyjnych, to trzeba wyraźnie podkreślić, iż pasty wybielające działają – choć najczęściej nie w stopniu, w jakim próbuje się klientom to wmówić.

W składzie past wybielających znaleźć można m.in. nadtlenek wodoru, a także szereg substancji pomocniczych posiadających właściwości ścierne takie jak węglan wapnia czy tlenek krzemu. Osoby zainteresowane powinny również zwrócić uwagę na tzw. wskaźnik RDA, określający stopień abrazyjności dla zębiny. Dla przykładu, osoby niepalące wyrobów tytoniowych mogą swobodnie korzystać z past o RDA wynoszącym 40, palacze zaś z tych o RDA 80. Co jeszcze warto wiedzieć?

Laserowe wybielanie zębów

W opozycji do zabiegów wybielających stosowanych w warunkach domowych, stoją te, które wykonać można jedynie w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym. Doskonały przykład stanowić może tutaj wybielanie laserowe, polegające na nałożeniu na zęby żelu z nadtlenkiem wodoru. Następnie substancja czynna jest aktywowana wiązką lasera diodowego. Cały proces trwa około 30 minut. Z relacji osób, które poddały się zabiegowi, jasno wywnioskować można, iż przynosi on rezultaty, które doskonale pokrywają się z ich oczekiwaniami. Przeszkodę może stanowić jednak cena, która waha się od 900 do 2000 zł za oba łuki zębowe.

Poszukując najlepszych ofert, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na Gabinet Stomatologiczny prowadzony przez Magdalenę Kaczor. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć na indywidualne podejście do każdego z przypadków oraz bardzo miłą atmosferę obsługi. Laserowe wybielanie zębów stanowi najlepszą opcję dla osób, które wyjątkowo cenią sobie długotrwały efekt bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.